Американська реактивна система залпового вогню HIMARS вже наробила чимало переполоху серед окупантів. Воно й не дивно, адже це потужна, далекобійна і неймовірно точна зброя, яка здатна перемолотити в порох практично будь-яке укріплення ворога, передають Патріоти України.
Універсальна платформа, швидкі залпи й маневровість на полі бою. Це те, чим зараз ЗСУ дають відсіч російським окупантам. HIMARS – ідеальне доповнення до цієї війни.
M142 HIMARS – розшифровується як "Високомобільна артилерійська система". Цю високу мобільність дарує колісна база. Приїхав, відпрацював і поїхав. Завдяки колесам, пересування відбувається набагато швидше, якщо порівнювати з гусеничною М270 MLRS.
Розробкою цієї системи займалися в американській компанії "Lockheed Martin" у нульових роках. Відтоді ця зброя добре зарекомендувала себе в Афганістані, Іраку, Сирії. А з 2022 року ефективно показує себе в Україні.
Цю РСЗВ застосовують для ураження важкої броньованої техніки, систем ППО, ворожих укріплень та знищення живої сили. В українських реаліях найчастіше HIMARS бʼють по російських складах із боєприпасами. При цьому, система випускає по 6 ракет за одну хвилину.
Для обслуговування цієї системи потрібно всього 3 людей:
Важить вона майже 16.5 тонн. Має запас ходу в 480 кілометрів і при цьому може розвивати швидкість до 85 кілометрів на годину. Дальність стрільби від 70 до 300 кілометрів.
HIMARS найчастіше використовують для залпового вогню на відстань до 80 кілометрів. Це 6 ракет, які вилітають до хвилини часу.
Однак на озброєнні є ще ракети MGM-140 ATACMS – це снаряд, що вилітає на 300 кілометрів. Для України наразі аж настільки далекобійні ракети не постачали. Проте 70 й 80 цілком вистачає, щоб вражати ворога в тилу.
Головна фішка HIMARS у їхній точності. Завдяки цифровим системам управління вогнем, наведення на ціль займає менш як хвилину. А завдяки тому, що супутникова навігація ракет працює відмінно і безперебійно – снаряди ляжуть точно в ціль.
Військові можуть не боятися, що через населені пункти чи забудови ракета спрацює нештатно. Реальне відхилення від цілі – менше одного метра. Тобто коли снаряд вилетів, він гарантовано вразить свою ціль.
У росіян є система "Ураган", яка схожа до HIMARS. Проте там дальність всього 40 кілометрів, для пострілу треба вибрати місце і порахувати траєкторію. Наведення відбувається за допомогою безпілотника. При цьому радіус відхилення може сягати до одного кілометра.
Звичайно, в росіян є й інші системи. "Смерч", наприклад, куди кладуть снаряди на відстань до 120 кілометрів. Проте таких установок в них небагато. Головну ударну силу складають "Гради" та "Урагани" з дальністю до 40 кілометрів.
Саме тому дуже важливо мати HIMARS. Ця зброя дозволяє накривати російські пускові установки, а самим залишатися поза зоною ураження.
HIMARS розгортається менше, ніж за хвилину. За 60 секунд випускає весь свій боєкомплект і так само швидко покидає позицію. За цей час ворог не встигне ні навестися, ні тим паче відпрацювати. Маневровість і мобільність тут зіграли свою роль.
Закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли відповідно до конвенції Монтре від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну завадило агресору використати свою перевагу на морі та захопити Одесу, Миколаїв та інші території. Про це повідомив по...
Російський диктатор Володимир Путін заявив, що нібито убуде попереджати українців про майбутні удари "Орєшніком". Це є психологічним тиском. Про це у коментарі РБК-Україна розповів військовий експерт Павло Нарожний, передають Патріоти України. На його ...