Пробна куля: Верховний суд США відмовився забороняти участь Трампа у президентських перегонах, за позовом конкурента-республіканця

Верховний суд США відмовився розглядати позов щодо позбавлення Дональда Трампа права балотуватися на пост президента у наступному році. Як повідомляє CNN, позов подав маловідомий представник Республіканської партії Джон Ентоні Кастро, який також прагне балотуватися в президенти. Необхідність заборонити Трампу брати участь в передвиборчих перегонах він аргументував тим, що той сприяв "повстанцям", які "жорстоко напали" на Капітолій 6 січня 2021 року.

Справа Кастро проти Трампа спирається на положення 14-ї поправки до конституції США, відповідно до якої будь-який американець не має права займати державну посаду, якщо він "брав участь у бунті чи повстанні" проти влади США або надавав допомогу повстанцям.

Колись 14-ту поправку внесли до конституції США, аби після Громадянської війни колишні конфедерати не могли обіймати державні посади. Однак у новітній історії країни поправку не застосовували.

Верховний суд США відхилив позов без будь-яких коментарів. Однак CNN зазначає, що ця справа є окремою від інших подібних, які подані в суди штатів Міннесота та Колорадо. Там рішення будуть ухвалювати наприкінці цього року, і там перспектив у позивачів істотно більше.

Важкі бої під Авдіївкою: Земля вкрита трупами окупантів, які хотіли прорватися, - DeepState

середа, 29 листопад 2023, 7:23

Біля Авдіївки Донецької області наразі тривають важкі бої. Ситуація біля населеного пункту дуже важка. Окупаційні війська закидують позиції ЗСУ великою кількістю піхоти. Як повідомили аналітики групи DeepState у звіті на YouTube, ворог намагається зайт...

Виписали квитки в пекло: Сили оборони пострілом із HIMARS знищили ворожу САУ "Акація" разом із шістьма окупантами (відео)

середа, 29 листопад 2023, 6:57

Українські воїни знищили російську 152-мм самохідну гаубицю "Акація", яку противник розмістив на лівому, тимчасово окупованому березі Херсонської області. Військову техніку противник намагався сховати в лісопосадці в районі села Козачі Лагері неподалік...