Цей договір застосовується на тимчасовій основі, оскільки не був ратифікований російським парламентом. Російські чиновники обговорюють його денонсацію з 2020 року. Про перспективи угоди раніше йшлося на закритому засіданні в Раді Федерації.
Припинити дію угоди й, по суті, оголосити російською частину економічної зони, яка зараз перебуває під контролем США, у жовтні 2023 року запропонував сенатор від Камчатського краю РФ Борис Невзоров. Він вважає, що договір Шеварднадзе — Бейкера має дискримінаційний характер, оскільки так РФ залишилася без 78 тис. кв. км Берингового моря.
Невзоров сказав, що розмежування має проходити по серединній лінії. Але через поступки Едуарда Шеварднадзе кордон пройшов за американською ортодромічною прямою лінією. В іншому разі, за його словами, РФ щорічно видобувала б 500 тисяч тонн риби й краба і мала б доступ до нафтогазових родовищ, які оцінюються в сотні мільярдів доларів.
Глава МЗС СРСР Едуард Шеварднадзе і держсекретар США Джеймс Бейкер 1 червня 1990 року у Вашингтоні підписали цю угоду.
Але радянський, а згодом російський парламент його не ратифікував. З цієї причини домовленості з 15 червня 1990 року діють на тимчасовій основі.
Одне з положень договору передбачає, що ділянка континентального шельфу, яка відійшла від частини Берингового моря до РФ, становить 4,6 тисячі км². Це на 74 000 км² менше від шельфу, який у подібних випадках розмежування покладається по серединній лінії.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...