Продали при Горбачові: Росія готує претензії на території США в Беринговій протоці

Берингова протока

За словами сенатора від Камчатського краю РФ Бориса Невзорова, через поступки глави МЗС СРСР Едуарда Шеварднадзе РФ щорічно втрачає 500 тисяч тонн риби та краба. Не доступні й дорогі нафтогазові родовища.
Карта Берингової протоки
Карта Берингової протоки

Цей договір застосовується на тимчасовій основі, оскільки не був ратифікований російським парламентом. Російські чиновники обговорюють його денонсацію з 2020 року. Про перспективи угоди раніше йшлося на закритому засіданні в Раді Федерації.

Карта Берингової протоки

Припинити дію угоди й, по суті, оголосити російською частину економічної зони, яка зараз перебуває під контролем США, у жовтні 2023 року запропонував сенатор від Камчатського краю РФ Борис Невзоров. Він вважає, що договір Шеварднадзе — Бейкера має дискримінаційний характер, оскільки так РФ залишилася без 78 тис. кв. км Берингового моря.

Невзоров сказав, що розмежування має проходити по серединній лінії. Але через поступки Едуарда Шеварднадзе кордон пройшов за американською ортодромічною прямою лінією. В іншому разі, за його словами, РФ щорічно видобувала б 500 тисяч тонн риби й краба і мала б доступ до нафтогазових родовищ, які оцінюються в сотні мільярдів доларів.

Угода про Лінію Шеварднадзе-Бейкера

Глава МЗС СРСР Едуард Шеварднадзе і держсекретар США Джеймс Бейкер 1 червня 1990 року у Вашингтоні підписали цю угоду.

Але радянський, а згодом російський парламент його не ратифікував. З цієї причини домовленості з 15 червня 1990 року діють на тимчасовій основі.

Одне з положень договору передбачає, що ділянка континентального шельфу, яка відійшла від частини Берингового моря до РФ, становить 4,6 тисячі км². Це на 74 000 км² менше від шельфу, який у подібних випадках розмежування покладається по серединній лінії.

Ворог намагався штурмувати, але щось пішло не так: Прикордонники взяли в полон трьох окупантів на Донеччині (відео)

субота, 13 квітень 2024, 17:44

Прикордонники Волинського загону взяли в полон трьох окупантів під час ворожого штурму наших позицій в районі Новомихайлівки. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, передають Патріоти України. Відомо, що до бійців Волинського загону заг...

Часів Яр може повторити долю Авдіївки: Експерт дав невтішний прогноз і вказав на головні проблеми

субота, 13 квітень 2024, 17:30

Місто Часів Яр на Донеччині може повторити долю Авдіївки, яку росіяни захопили у лютому 2024 року, якщо у нас не буде достатньо сил для його захисту. Про це ТСН.ua розповів Ігор Романенко, військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці та заступни...