Пропагандисти панікують і почали критикувати Кремль: Поразки на Харківщині, а особливо в Лимані, провал мобілізації докорінно змінюють інформпростір РФ, - ISW

Симонян та Соловйов навіть почали заявляти, що вони 'прості журналісти' і ні в чому не винні. А їхні 'гості' в студіях вже патякують, що анексія українських областей була передчасною

Поразки в Харківській області та Лимані у поєднанні з неспроможністю ефективно провести часткову мобілізацію докорінно змінюють російський інформаційний простір.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"Спонсоровані Кремлем ЗМІ та російські мілблогери - відома спільнота, що складається з російських військових кореспондентів, колишніх довірених осіб і націоналістів - невдоволені втратою Лимана і водночас критикують бюрократичні провали часткової мобілізації у РФ", - зазначили фахівці.

В ISW вказують, що пропагандисти пояснюють поразку навколо Лимана й у Харківській області нездатністю командування належним чином забезпечити та посилити війська РФ на півночі Донбасу та скаржаться на відсутність прозорості щодо перебігу війни проти України.

Американські аналітики підкреслили, що деякі гості сильно відредагованих кремлівських телевізійних шоу, які вийшли в ефір 1 жовтня, навіть критикували рішення президента Росії Володимира Путіна анексувати чотири українські області перед тим, як захистити їхні адмінкордони чи навіть лінію фронту, висловлюючи сумніви щодо здатності РФ коли-небудь повністю окупувати ті території.

"Пропагандисти вже не приховують свого розчарування проведенням часткової мобілізації, часто обговорюючи незаконний призов деяких чоловіків і звертаючи увагу на такі проблеми, як алкоголізм серед новомобілізованих", - інформують в Інституті вивчення війни.

За даними фахівців, пропагандисти сумніваються, що мобілізація створить сили, необхідні для відновлення ініціативи на полі бою, враховуючи низьку якість російських резервів.

В ISW наголосили, що поразка біля Лимана спричинила навіть більше плутанини та негативу в російському інформаційному просторі, ніж відхід від Києва, острова Зміїний чи навіть Харкова.

"Вплив Лимана більший, оскільки росіяни зараз бояться бути мобілізованими для вирішення проблем на полі бою", - додали аналітики.

Війська РФ досягли незначних успіхів у районі Бахмута, сили ПВК "Вагнер" можуть перекинути на Авдіївський напрямок, - ISW

понеділок, 27 березень 2023, 12:50

Російські окупанти продовжують наступальні дії в районах Бахмута й Авдіївки на Донеччині, а також уздовж Луганської та західної частини Донецької ліній фронту. У Бахмуті в межах міста загарбники досягли незначних успіхів, передають Патріоти України. Як...

"Йде зворотна ескалація": Подоляк пояснив, чому в РФ почастішало цвітіння "бавовни"

понеділок, 27 березень 2023, 12:44

На території країни-агресорки Росії, а також на тимчасово окупованих територіях України мало не щодня трапляються вибухи. Ці події свідчать про те, що недолуга політика Кремля призвела до незворотного процесу фрагментації та розпаду держави-терористки....