Протягом перших тижнів 2024 року ЗС РФ втратили більш як два взводи колаборантів у боях під Горлівкою. Бійці з 255 окремої штурмової бригади ЗСУ дістались до фортифікаційних споруд, в яких переховувались найманці з батальйону "Лавина" 1 армійського корпусу у складі ворожих військ. Про деталі боїв розповіла пресслужба українського підрозділу на сторінці Facebook, передають Патріоти України.
У дописі пресслужби показали кадри, зняті за допомогою FPV-дрона, який летить над фортифікаційними спорудами противника — над окопами, бліндажами, імпровізованими укріпленнями серед руїн. Камера фіксує значну кількість втрат противника. В якийсь момент глядачі бачать, як російський військовий намагається сховатись під шматком шиферу, але його добре видно з висоти.
На інших кадрах — спалахи й дим від вибухів, коли відбувається скид снаряда FPV-дроном.
Запис роботи бійців 255 ОШБ не пояснює, коли і де стались події. Однак розслідувачі волонтерської спільноти DeepState вказали, що події відбуваються під Горлівкою у Донецькій області. Точка з координатами 48.33980, 37.90650 розташована неподалік від газорозподільчого пункту (ГЗП).
Зазначимо, 1 армійський корпус — підрозділ ЗС РФ, сформований на основі "Народної міліції ДНР". На другому році повномасштабного вторгнення, у 2023, корпус офіційно увійшов до складу російської армії. Батальйон "Лавина" — частина 3 окремої мотострілецької бригади "Беркут" з "ДНР", яка воювала проти українців з 2014 року і спершу називалась "Угрупуванням Безлера". З 2022 року бойовики з "Лавини" і 3 ОМБ "Беркут" ЗС РФ брали участь в окупації Волновахи та боях під Авдіївкою.
Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...
В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...