У Росії військових управління ядерної безпеки, підпорядкованого міноборони, перевели до штурмових військ і відправили під місто Торецьк на Донеччині. У боях багато хто з таких окупантів-штурмовиків нібито зникли безвісти. Про це повідомляє OSINT-дослідник Unit Observer. Він посилається зокрема на інформацію, яка була знайдена під час моніторингу відкритих даних, передають Патріоти України.
Отже, йдеться про 20-й полк ЗС РФ. Російське командування сформувало його з військових 12-го головного управління міноборони РФ, яке відповідає за охорону сховищ ядерних боєприпасів та інших ядерних об'єктів. Солдатів у підсумку кинули в штурми на Торецькому напрямку.
За даними аналітика, вантажівки 12-го головного управління міноборони перетнули кордон із Донецькою областю у листопаді 2024 року. Машини вдалося ідентифікувати за двозначною цифрою на номерному знаку праворуч – "39", яку використовує виключно це управління.
У грудні в пропагандистських пабліках вперше з'явилося відео від 20-го полку ЗС РФ з-під Торецька. OSINT-дослідник зазначив, що до цього його підпорядкування та походження були незрозумілі, номер військової частини також невідомий.
Але за повідомленнями про пошук зниклих солдатів армії РФ аналітик зміг вирахувати, що військовослужбовці 20-го полку відносяться до в/ч 43879, прикріпленої до 132-ї мотострілецької бригади ЗС РФ, яка діє на півдні Торецька.
Разом із цією військовою частиною згадувалися ще три частини, підпорядковані 12-му ГУ МО РФ – 25625 ("Хабаровськ-47"), 73752 (колишня 1508-ма ремонтна база) та 39995 в Іркутську, де за радянських часів проводили роботи зі збирання ядерних боєприпасів.
Діяльність цього полку ядерних сил майже не афішується. Як зазначив Unit Observer, перша згадка про нього була в липні 2024 року. Тоді один із російських солдатів заявив, що вони увійшли до Горлівки 13 листопада, що приблизно відповідає даті їхнього вступу в бій.
Раніше OSINT-проєкт Moklasen повідомляв, що в 2024 році міноборони РФ перекинуло в Україну і моряків, які служили на єдиному російському авіаносці "Адмірал Кузнєцов". Він з'ясував, що принаймні один із колишніх членів екіпажу судна Олег Сосєдов зник безвісти під час російської атаки під Харковом. А латвійське російськомовне інтернет-видання "Важные истории" зазначило, що також зник моряк Північного флоту В'ячеслав Чухно.
"Крім того, через кадровий голод на оборону Курської області кинули "космічну піхоту". На той момент було відомо щонайменше про двох зниклих військовослужбовців ВКС. Також 21 вересня з'явилося повідомлення про зниклого бійця нещодавно сформованого полку ВКС Андрія Тульського, "прикомандированого" туди з військ ВПС та ППО", – йдеться у публікації.
Обидва тоталітарних вождя у Москві напередодні дня Побєдобєсія клялися у вічній дружбі і що їх союз міцний як ніколи. Голова Китаю Сі Цзіньпін під час візиту до Москви 8 травня заявив про підтримку Росії, назвав Путіна союзником у побудові нового світо...
Британська розвідка бачить останні заяви правителя РФ про те, що він "сподівається, що йому не буде необхідно" застосовувати ядерну зброю у війні проти України, продовженням давньої ядерної риторики з боку російського керівництва. Про це йдеться у розв...