Просить "спеціальне обладнання" та порад експертів: Іран звернувся до Росії за допомогою для придушення народних протестів

Іран звернувся до Росії по допомогу для придушення народних протестів. Влада країни просить у Москви обладнання для боротьби з заворушеннями та навчання. Про це пише Iran International, передають Патріоти України.

"Іранський режим попросив Москву направити радників, оскільки він готується до довгострокової конфронтації з протестувальниками та стурбований своїми обмеженими ресурсами як у живій силі, так і в техніці", – йдеться в повідомленні.

Секретні файли, нещодавно отримані хакерами та надані Iran International, також показують, що Тегеран покладається на інформацію з Москви для оцінки власної внутрішньої ситуації. У документах є згадки про те, що РФ підслуховує західні комунікації, щоб надати Тегерану оцінки про характер та силу протестного руху.

Ця інформація про те, що Тегеран просить допомоги у Москви, підтвердила зроблену наприкінці жовтня заяву Білого дому про те, що Росія може консультувати Тегеран щодо оптимальних методів придушення протестів, що продовжуються.

Прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр заявила на спільному брифінгу з координатором зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки в Білому домі Джоном Кірбі, що Москва може допомагати Ісламській Республіці, спираючись на власний досвід придушення демонстрацій.

Кірбі назвав це "ще одним прикладом того, як Росія та Іран зараз працюють разом, щоб порушувати не тільки права людини і громадянські права людей в Ірані, але, звичайно ж, наражати ще більшу небезпеку життя українців".

Антиурядові протести, спричинені побиттям до смерті Махси Аміні, призвели до ще 470 вбивств. З початку протестів було заарештовано близько 18 000 осіб, протестувальникам вже винесено кілька смертних вироків, але жоден з них не був виконаний.

РФ готує кілька етапів наступальних дій в Україні: В ISW назвали напрямки і цілі окупантів

неділя, 29 січень 2023, 10:29

Російські сили намагаються перешкодити Україні відновити ініціативу, можливо, напередодні запланованого "рішучого" наступу Росії на Донбасі. Окупанти хочуть провести кілька етапів наступальних дій, кульмінацією яких, за їхнім планом, має стати захоплен...

Слід веде до Росії: З'явилися дані про ультраправого активіста, який спалив Коран у Стокгольмі, створивши привід для Туреччини не пустити Швецію в НАТО

неділя, 29 січень 2023, 9:50

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто натякнув, що Росія могла бути причетною до акції спалювання Корану минулого тижня. Ситуація загрожує зірвати вступ Швеції до НАТО, передають Патріоти України. Як пише Bloomberg, Расмус Палудан, ультрап...