Провідний європейський виробник бойових роботизованих платформ вражений: ЗСУ використовують естонські THeMIS на полі бою креативніше, ніж очікувалося

Б'є загарбників, рятує зазисників

Українські військові креативно переосмислюють бойове застосування наземних роботів, зокрема моделі THeMIS від естонської Milrem Robotics. Виробники в захваті від таких польових випробувань, передають Патріоти України з посиланням на Business Insider.

Компанія Milrem Robotics — один із провідних виробників бойових наземних дронів у Європі — заявила, що ЗСУ використовують її роботи THeMIS у нестандартний спосіб. За словами СЕО Milrem Кулдара Вяярсі, українські військові «разюче креативні»: вони не лише застосовують роботизовану техніку за призначенням, а й модернізують її під потреби фронту.

«Це буквально питання життя і смерті. Тому не дивно, що українці змінюють підхід і створюють нові сценарії використання», — пояснив Вяярсі в коментарі Business Insider.

Модель THeMIS — універсальний наземний робот, який може перевозити поранених, доставляти боєприпаси, знешкоджувати міни, розвідувати позиції та стріляти зі зброї, такої як кулемети. Але в умовах повномасштабної війни українські сили почали адаптувати його до задач, які спочатку не були закладені виробником.

Керівник роботизованих систем батальйону «Вовки Да Вінчі» Олександр Ябчанка порівнює ці машини з конструктором Lego: «У нас немає роботів на кожну функцію. Є один — і ми перебудовуємо його щоразу під задачу».

Такі підходи ілюструють не лише технологічну гнучкість українських військових, а й стратегічну — як обмеженими ресурсами дати відсіч армії, що переважає за чисельністю.

Milrem Robotics — лише одна з компаній, що виробляють роботів, яких використовують в Україні. Roboneers, FRDM, німецька ARX Robotics та чеська Isolit-Bravo, також співпрацюють з Україною над створенням роботизованих систем.

Що далі

Milrem Robotics планує створити команду в Україні для більш тісної співпраці з військовими. Компанія регулярно приїжджає на фронт, збирає зворотний зв’язок і вносить зміни до техніки на основі реального бойового досвіду.

За словами Вяярсі, саме війна в Україні стала точкою, що «підтвердила значущість безпілотних наземних систем». І хоча ці роботи не замінюють солдатів, вони допомагають уникати втрат і виводять військову тактику на новий рівень.

"Ми прагматично розраховуємо своє майбутнє": "Мадяр" пояснив, чи закінчиться війна у 2025 році

неділя, 20 липень 2025, 18:05

Наразі немає жодних ознак того, що повномасштабна війна в Україні закінчиться найближчим часом. Ба більше, найімовірніше, вона продовжиться після 2025 року. Таку думку висловив командувач Силами безпілотних систем ЗСУ Роберт "Мадяр" Бровді на міжнародн...

"Матимемо достатньо серйозну перевагу": Генерал Кривонос пояснив, за яких умов Україна зможе перейти в наступ

неділя, 20 липень 2025, 17:53

Україна зможе перейти в наступ, якщо США нададуть достатньо зброї та військової техніки, зокрема літаків і далекобійних ракет. Про це заявив перший заступник командувача Сил спецоперацій, генерал-майор запасу ЗСУ Сергій Кривонос в інтервʼю для "Новини....