Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав Німеччину не видавати документів на сертифікацію російського газопроводу "Північний потік-2", передають Патріоти України.
За його словами, ця "труба" становить потенційну небезпеку для всієї Європи, а її запуск тотожний "підношенню снарядів для зброї Путіна". Про це Моравецький сказав під час спільної з українським прем'єром Денисом Шмигалем пресконференції у Києві. Її транслював офіційний YouTube-канал уряду України.
"Північний потік-2" є потенційною небезпекою для всієї Європи. Ми спільно закликаємо Німеччину не запускати газопровід, тому що він стане елементом шантажу Європи з боку Росії", – підкреслив Моравецький.
При цьому він наголосив: якщо Німеччина все ж дасть зелене світло російській "трубі", це буде рівнозначно "піднесенню снарядів для зброї [президента РФ Володимира] Путіна".
"Не можна з одного боку висловлювати солідарність з Україною, а другою – підписувати сертифікаційні документи "Північного потоку-2". Це непрйнятно. Таким чином Берлін подає снаряди для зброї Путіна", – наголосив Моравецький.
Також він додав: дружба з Росією для Європи є бажаною – але водночас і небезпечною. "Ми, звісно ж, хочемо дружно жити з Росією. Але маємо також враховувати всі небезпеки, які з цим пов'язані", – наголосив польський прем'єр.
У самій Німеччині допускають відновлення сертифікації російської "труби" вже в найближчі 4 місяці. Як розповіли в комітеті Бундестагу з економіки, процес буде відновлено після перевірки повного пакету документів.
"Після того, як перевірку на рівні ФРН буде завершено, Єврокомісія зможе винести свій вердикт. Від цього залежатиме, чи буде трубопровід зданий в експлуатацію", – заявив раніше член комітету Маркус Тенс. На ухвалення рішення у Європейської комісії буде ще чотири місяці.
Процес сертифікації оператора "Північного потоку-2" – Nord Stream 2 AG, – який мали закінчити не пізніше 8 січня 2022 року, був припинений у листопаді 2021-го. Причина – за європейським законодавством, одна й та ж компанія не може одночасно й видобувати газ, і транспортувати його, і продавати. Це створює природні монополії, що загрожують конкурентному ринку.
Водночас, Nord Stream 2 AG – це повністю "дочка" "Газпрому". А щоб привести форму власності у відповідність із законом, концерн зобов'язали фактично продати комусь оператора "Північного потоку-2". І не підставній компанії, де бенефіціаром буде та ж російська ТНК, а справді незалежній особі.
Однак в РФ вирішили по-іншому. Вони захотіли сертифікувати окремо німецьку ділянку "труби". Що йде врозріз з європравилами, які вимагають цього для всього газопроводу.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував питання проведення виборів під час війни. Він заявив, що це небезпечно. У неділю, 23 лютого, на пресконференції у президента запитали, чи тиснуть на Україну партнери стосовно виборів та за яких умов ...
Сполучені Штати максимально наблизились до підписання мирної угоди між Україною та Росією, але тепер сторони повинні піти на певні поступки. Про це заявив спецпредставник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф у неділю, 23 лютого, в ефірі телеканалу...