Сьогодні російська терористична армія не веде великого наступу по всій лінії фронту. При цьому ворог досягає невеликих успіхів на півдні та сході України. У свою чергу, Україна приділяє особливу увагу будівництву фортифікаційних споруд у прифронтових районах. Про це йдеться у матеріалі Financial Times, передають Патріоти України.
На даному етапі війни путінські війська намагаються здобути перевагу за рахунок скорочення запасів артилерії та боєприпасів в Україні. Також західні ЗМІ констатують, що відсутність надійних оборонних ліній дозволило окупаційній армії РФ просуватися вперед та захоплювати невеликі ділянки території вздовж 1000-кілометрової лінії фронту.
Тому зараз Україна наголошує на будівництві фортифікаційних споруд. Зокрема, президент Володимир Зеленський заявив, що до кінця весни Україна збудує нові укріплення вздовж трьох ліній оборони загальною довжиною 2000 км.
Зміцненням оборонних споруд займається нова робоча група при Міністерстві оборони України. При цьому будівельні роботи на першій лінії оборони виконуються військовими частинами, а на другій та третій лінії працюють державне агентство з відновлення та розвитку інфраструктури із залученням приватних компаній.
Також відомо, що лише на 2024 рік із державного бюджету виділено понад 30 млрд гривень на будівництво фортифікаційних споруд. У свою чергу президент уточнив, що основна увага приділяється прифронтовим районам, включаючи Авдіївку, Бахмут та Лиман у Донецькій області, а також Куп'янськ у Харківській та Роботине у Запорізькій області.
За інформацією FT, українська влада будує фортифікаційні споруди аналогічні російським укріпленням, збудованим наприкінці 2022 – на початку 2023 року, які завадили успішному контрнаступу ЗСУ.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...