Недіючий порт Нанджін біля кордону Росії та КНДР несподівано ожив, про що свідчать супутникові знімки. Імовірно, через цей порт йдуть потоки зброї, які Північна Корея постачає РФ для ведення війни в Україні. Водночас із військовою допомогою Кремлю торгівля допомагає "анемічній" економіці КНДР. Пожвавлення поставок свідчить про дедалі більше економічне зближення диктатур, передають Патріоти України.
При цьому судна, пришвартовані в Нанджіні відключили міжнародні морські транспондери, які повідомляють про їхнє місцезнаходження. "Фактично вони перетворилися на кораблі-привиди", – зазначає агентство, уточнюючи, що транспондери залишаються відключеним на всьому шляху проходження судів з КНДР до РФ (порт Дунай).
Так, на супутникових знімках, зроблених з жовтня до грудня 2023 року, видно постійний потік суден у Нанджіні. У порту завантажуються та розвантажуються сотні морських контейнерів. Також туди прибувають залізничні вагони для транспортування товарів.
"Така активність зросла з початку жовтня, коли США якраз звинуватили Північну Корею у відправленні боєприпасів до Росії. Білий дім надав знімки, на яких, за його даними, видно, зброя, яка пізніше доставляється за тисячі кілометрів на склад у російському місті Тихорецьк для використання в Україні", – йдеться у матеріалі.
КНДР, якій вже близько 15 років заборонено продавати зброю, спростовувала ці звинувачення. При цьому Північна Корея має один із найбільших у світі запасів боєприпасів, більша частина яких сумісна з російською зброєю.
За даними США, Великої Британії та Південної Кореї, із Північної Кореї до РФ їдуть "сотні тисяч артилерійських снарядів". Розвідка Південної Кореї також відзвітувала в листопаді, що з серпня з Північної Кореї в Росію було поставлено щонайменше 10 партій зброї, які, ймовірно, включали понад 1 млн артилерійських снарядів.
Поставки підтверджує і аналіз супутникових даних. "Як нещодавній приклад можна навести знімок від 9 грудня, на якому російський контейнеровоз "Ангара", що знаходиться під санкціями США, знаходиться в порту Наджін і розвантажує вантажі, у той час як контейнери з Північної Кореї очікують завантаження на сусідньому причалі", – йдеться у матеріалі.
"Знімки показують, що рейси вантажних суден між Наджіном і Дунаєм не припиняються, незважаючи на додаткові санкції США та численні повідомлення про цю діяльність в останні кілька місяців", – зазначив аналітик Відкритої ядерної мережі у Відні Джеу Шін.
Він уточнив, що точний характер вантажів не може бути підтверджено доступними знімками. Однак кількість рейсів і перевезених контейнерів вказує на значний обсяг, що триває, ймовірно, що включає зброю та інші військові вантажі.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...