Путін хоче "знекровити" ЗСУ ще до прибуття танків: У The Spectator дали прогноз на найближчі місяці

Рішення міжнародних партнерів відправити в Україну основні бойові танки НАТО є переломним моментом у війні з РФ. Хоча цій техніці нині приділяють чимало уваги, вона була частиною значно ширшого спектру зобов’язань щодо сприяння якнайшвидше повернути всі території, передають Патріоти України.

Попри все, знадобляться місяці важкої боротьби, перш ніж Україна зможе досягти значних успіхів, адже російський диктатор Володимир Путін прагне "знекровити" ЗСУ ще до прибуття танків. Про це йдеться у статтіThe Spectator.

Аналітики наголошують, що наступні кілька місяців війни будуть важкими: сьогодні російська оборонна промисловість також нарощує виробництво, тому, "якщо Україна не втримає ініціативу, звільнити територію буде дедалі важче".

Деякі західні союзники України пообіцяли надати велику кількість бойових машин піхоти, танків, артилерійських систем, платформ бойової підтримки та розширити виробництво боєприпасів. Було також створено спеціальний курс навчання у Британії. Бійці, які пройшли його, потім формувалися як підрозділи та проходили навчання в Європі, щоб навчитися виставляти загальновійськові батальйони.

"Короткострокова проблема, з якою зіткнулася Україна, полягала в тому, що якщо Київ розпочне наступальні операції на початку року, він може вичерпати свої резерви та втратити критичну кількість бронетехніки, що зробить країну вразливою для Росії до кінця цього року. Обіцянки партнерів тепер означають, що вона може впевнено створювати та використовувати нові бойові одиниці протягом року, а отже, у Києва є більше свободи використовувати те, що він уже має", – йдеться у публікації.

Експерти вказують, що попри середньострокові можливості, які пропонує обіцяне обладнання, розроблені НАТО танки не вдасться швидко привести в дію. Адже вони суттєво відрізняються від радянських, які зараз експлуатуються в Україні. Така техніка має інший робочий процес, вимоги до техобслуговування і вона приблизно на 20 тонн важча. Також вважається, що ці танки не матимуть ніякого значення, якщо їх поставити в невеликій кількості. Щоб розмістити їх у складі роти за підтримки бойових машин піхоти та артилерії, необхідно мати значну кількість людей, навчених взаємодіяти з відповідними системами, обслуговувати та підтримувати їх, а також керувати ними групами. Це все займе час.

"Завдяки обструкціонізму та некомпетентності німецького уряду Україна отримала найгірший із можливих позитивних результатів. Замість того, щоб отримувати велику кількість танків одного типу, вона отримує три різні танки, розроблені НАТО, усі в обмеженій кількості та кожен із окремими складними вимогами до обслуговування. Це затримає доставку цих танків на передову. І це після того, як партнери України змарнували три місяці, вирішуючи, поставляти танки чи ні. У Києві навряд чи забудуть, що безглузде лукавство канцлера Олафа Шольца коштувало і продовжить коштувати українцям життя", – підкреслили аналітики The Spectator.

Видання додало, що широко поширена одержимість порівнянням технічних характеристик танків НАТО і російських загалом не має значення. Перші краще захищені, мають кращу оптику та процес пошуку й ураження цілей. Броня натовських танків перевершує. Але, нагадують фахівці, це повномасштабна наземна війна, у якій кількість виставлених танків і те, наскільки добре вони ведуть бойові дії, мають набагато більше значення, ніж якість окремих одиниць техніки. Припускають, що навчальні процеси дадуть українським військам вирішальну перевагу для захоплення та утримання позицій.

За словами аналітиків, враховуючи час, який знадобиться, щоб нещодавно передане обладнання дало ефект, слід розуміти, що наступні кілька місяців боротьби будуть важкими. Агресор РФ сьогодні скупчує повітряно-десантні війська в Луганську та бронетехнічні підрозділи на півдні, а ПВК "Вагнера" продовжує штурм Бахмута. Генерал російської армії Валерій Герасимов, який зараз безпосередньо керує операціями в Україні, наполягає на наступах, щоб спробувати залучити резерви України до оборонних боїв і, отже, позбавити їх можливості готуватися до контрнаступальних операцій.

Так, імовірно росіяни сподіваються, що якщо вони зараз "знекровлять кращі підрозділи Сил оборони України, то втримають територію, яку захопили". Принаймні протягом наступних кількох місяців, підкреслюють фахівці, Київ повинен уникати цих загроз за допомогою озброєння, яке він уже має.

"Більш широке питання для партнерів України що після пожертвування великої кількості фронтової бойової техніки їм доведеться переозброюватися. Британська заява про відправку до 30 самохідних гаубиць AS90, наприклад, значно обмежить час навчання Королівської артилерії, якщо не буде закуплено гармати на заміну. Політичне рішення дати Україні те, що їй потрібно для перемоги, є важливим, але за ним має супроводжуватися готовність фінансувати наслідки цієї політики", – підсумували автори матеріалу на The Spectator.

"Це було зроблено не просто так". Чому Генштаб спростував свою ж заяву про вихід окупантів з Нової Каховки, - Левін

субота, 25 березень 2023, 9:28

23 березня поширилася інформація про нібито звільнення Нової Каховки, згідно з повідомленням про вихід звідти окупантів у зведенні Генштабу. Проте командування ЗСУ швидко спростувало таке трактування. Військовий аналітик, офіцер Армії оборони Ізраїлю І...

"Це буде поразка Заходу": Експерт сказав, чому партнери не дадуть Україні програти війну

субота, 25 березень 2023, 9:11

Західні держави не допустять поразки України у війні з країною-агресоркою Росією, адже в такому разі це буде їхньою поразкою, передають Патріоти України. Небезпека того, що Захід просто стоятиме осторонь і не допомагатиме, була з початку повномасштабно...