Поправки до Римського статуту з визначенням злочину агресії розроблялися... за активної участі представників РФ.
Росія цілком може уникнути відповідальності за агресію в Україні в рамках міжнародного кримінального права. Відомий український юрист-кримінолог Ганна Маляр в інтерв'ю пояснила, що цьому сприяє Римський статут, в якому агресія записана як один з видів злочинів, на які поширюється юрисдикція Міжнародного кримінального суду (в списку також геноцид, військові злочини і злочини проти людяності), передають Патріоти України.
«Але довгі роки визначення агресії в Римському статуті не було, відповідно, і справи за фактами агресії не розглядалися», - сказала Маляр.
Вона зазначила, що Москва, яка, хоч і не ратифікувала Римський статут, проте брала участь в комісії по розробці визначення агресії. До росіян прислухалися, враховували їхні вимоги, а в Кремлі, в свою чергу, як могли, затягували процес ратифікації, пропонуючи найбільш вигідні для Росії формулювання.
Коли ж поправки до Римського статуту з визначенням злочину агресії, нарешті, вступили в силу, війна в Україні вже тривала кілька років. Тому залучити до відповідальності Росію за агресію, почату в 2014 році, виявилося досить складно.
«По-перше, тому що на Росію не поширюється юрисдикція МКС, по-друге, тому що акт агресії почався до того, як у МУС з'явилася юрисдикція на розгляд подібних справ. Тобто шанси залучити Росію до відповідальності через Міжнародний кримінальний суд за агресію, почату в 2014 році, вкрай низькі», - пояснила юрист.
Вона вказала, що у визначенні злочину агресії, в створенні якого брала участь Росія, коло суб'єктів, яких можна залучити за агресію, максимально обмежене, - по суті, це тільки командування. Тому і президента РФ Путіна притягнути до відповідальності можна тільки в теорії. На практиці ж Росія, згідно з конституцією, не видає своїх громадян міжнародним судовим інституціям.
«Крім того, Путін же планує внести в конституцію РФ довічну недоторканність колишніх президентів. Тобто він застрахується навіть від національного правосуддя в разі зміни влади», - зазначила Ганна Маляр.
На ескалацію у війні проти України російського диктатора Володимира Путіна штовхають двоє представників його близького оточення. Йдеться про першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кірієнка та колишнього секретаря російського Радбе...
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...