Хоча голова Кремля й не досяг значних успіхів у своєму наступі на Україну, він таки здобув перемогу в підкоренні громадянських свобод у РФ, перетворивши доволі відкриту країну на автократію. Про це пише у своєму тексті The Economist, передають Патріоти України.
Росіяни не говорять відкрито про повномасштабне вторгнення РФ в Україну, що триває вже третій місяць, але пристосовуються до нової реальності страху й занепокоєнь. Державна пропаганда стверджує, що 81% росіян підтримують так звану "спецоперацію", проте група незалежних соціологів припускає, що до 90% населення банально відмовляється брати участь у політичних опитуваннях.
Лондонська школа економіки оцінює підтримку дій російської армії приблизно в 53%, при цьому багато хто повторює кремлівський наратив. Ті, хто не побоявся кинути йому виклик, ризикує стати об’єктом доносів навіть із боку друзів чи сім’ї.
У спотвореному дзеркалі державного телебачення російські обстріли не знищили Маріуполь, а "звільнили". Звірства в Бучі чинили не російські солдати – їх інсценував Київ, Росія не нападала на Україну – на неї напав Захід.
Втім, деякі росіяни намагаються протистояти психологічному тиску та пропаганді. Щодня, відвозячи дітей до дитсадка, Лєна, місцевий журналіст, п'є каву з батьками. Вони мізкують, що насправді відбувається в Україні, розгадуючи телевізійні фантазії попереднього дня.
Державна пропаганда дійсно ефективна, каже Олена. "Вона повністю тебе поглинає". Проте цензура та заборони – лише частина проблеми. Влада ще в перші дні вторгнення наказала заблокувати безліч незалежних ЗМІ, YouTube також, здається, залишилося не довго. Проте більшість з тих, хто шукає цю інформацію, вже виступили проти війни.
Пропаганда й репресії переплітаються. Будь-яку правдиву інформацію про війну влада трактує як "фейкові новини". За її поширення карають позбавленням волі терміном до 15 років. Манікюр у синьо-жовтих барвах українського прапора може призвести до арешту.
Страх перед анонімним доносом пронизує навіть близькі кола друзів, каже Дмитро, 30-річний підприємець. Вдома він говорить тихо, щоб сусід у квартирі нагорі не чув про його плани виїхати з Росії. За деякими оцінками, з початку війни країну покинуло щонайменше 200 000 росіян.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...