Президенти США завжди скептично ставилися до потреби захищати Європу, але чинний глава Білого дому Дональд Трамп виводить це питання на новий рівень. Таку думку колумніст Bloomberg Гел Брендс висловив у статті "НАТО вже уникав розпаду. Але ще не був до нього так близько", яку опублікували 24 червня, передають Патріоти України.
Аналізуючи причини кризи в НАТО, аналітик зазначає, що переобрання Трампа в листопаді минулого року й "навмисно образлива" промова віцепрезидента США Джей Ді Венса на Мюнхенській безпековій конференції в лютому викликали серйозну тривогу в Альянсі.
Трамп іноді здається відверто вороже налаштованим щодо НАТО, але попередні лідери США також погрожували вийти з Альянсу або просто з нетерпінням чекали дня, коли Європа зможе подбати про себе сама, наголошує колумніст.
Нинішня криза НАТО – це не лише справа рук Трампа, Альянс зараз проходить випробування чотирма кризами, які мають глибші наслідки, ніж "деструктивний вплив" чинного президента США, пише Брендс.
Трамп не є оригінальним, коли ставить під сумнів цінність НАТО, пише Брендс. Але Європі, додає він, ніколи не доводилося мати справу з президентом США, який погрожував би захопити територію союзників або покинути їх у разі нападу.
Економічні суперечки є нормальним явищем, але жоден американський президент "ще не ставив під загрозу світове процвітання так безпідставно і не здавався набагато щасливішим у компанії агресивних автократів, ніж із давніми друзями-демократами", наголошує у своїй статті журналіст.
Трамп уже прибув до Нідерландів, де відбувається саміт НАТО. Як поінформувала 23 червня ВВС, європейські союзники сподіваються переконати його не виводити війська з континенту. Як повідомив ВВС неназваний високопоставлений дипломат, відносини з Європою настільки напружені з моменту повернення Трампа до Білого дому – через торговельні тарифи й інші проблеми, – що кілька тижнів тому ніхто навіть не був упевнений, що він з'явиться на цьому саміті.
ABC News додає: головне питання, з яким Трамп вирушив на саміт, – збільшення видатків на оборону для всіх країн-членів із 2% їхнього валового внутрішнього продукту до 5%. За інформацією ABC News, у Трампа також є кілька інших цілей щодо саміту, зокрема заклик до членів Альянсу відновити свої промислові потужності з виробництва критично важливих мінералів і зброї, а також двосторонні зустрічі зі світовими лідерами для підтвердження відданості союзникам.
ЗМІ наголошує, що саміт відбувається після того, як багато лідерів НАТО вже відвідали Білий дім для проведення двосторонніх зустрічей, щоб обговорити основні питання і здобути прихильність Трампа. Дорогою до Нідерландів Трамп поставив під сумнів один з основних принципів Альянсу – ст. 5 Північноатлантичного договору про колективну оборону, його цитує ABC News. Є "багато визначень" цієї статті, сказав Трамп і не дав прямої відповіді на запитання про прихильність принципу взаємної оборони.
Цей саміт НАТО насправді є відродженням Альянсу, який Трамп різко критикував протягом свого першого президентського строку, вважає ABC News. НАТО-скептики, чию думку наводить Брендс, вважають, що вихід США з Альянсу змусив би Європу "зібратися із силами і стати рівноправним партнером у захисті демократичного світу".
Братислава має намір розблокувати 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії вже завтра, 18 липня. Про це у четвер, 17 липня, повідомив прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо через Facebook, передають Патріоти України. Водночас він заявив, що після цього...
Як відомо, І українське, і російське війська шукають ефективні способи ліквідації дронів на оптоволокні, тож в обох сторін з'являються нові гвинтівкові кулі. Шляхом спеціально розробленої бойової частини вони можуть щільно та швидко "розкидати" осколк...