Питання - в часі: Spiegel назвало країни, які можуть передати Україні ЗРК Patriot

Поки залишається незрозумілим, які країни можуть дати Україні системи Patriot для захисту від російських ракет, хоча обговорення активно тривають. Видання Spiegel проаналізувало, які країни мають ці ЗРК і могли б дати їх Україні, передають Патріоти України.

21 липня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус разом зі своїм британським колегою Джоном Гілі проведуть віртуальне засідання контактної групи з питань України, у межах якої західні держави координують свою військову підтримку України. Увечері канцлер Німеччини Фрідріх Мерц прийме прем'єр-міністра Норвегії Йонаса Гара Стьоре.

Найважливішою темою переговорів є методи посилення протиповітряної оборони України через додаткові зенітні ракетні комплекси Patriot. Однак залишається незрозумілим, хто саме може дати їх Україні. Це питання знову обговорюватимуть у середу, коли верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі генерал ВПС США Алексус Гринкевич збере європейські країни, які використовують цю систему.

Уряд Німеччини запропонував профінансувати постачання двох систем Patriot для України зі США. Норвегія погодилася взяти на себе витрати на третю систему. Але США не планують передавати системи з власних військових запасів – натомість, як заявив президент США Дональд Трамп, їх надасть Німеччина. Пісторіус відкинув це. Він стверджує, що в Німеччини фактично залишилося всього шість систем. Цього вже замало, враховуючи зобов'язання бундесверу перед НАТО, а замовлених Німеччиною у США систем потрібно чекати кілька місяців.

Видання пише, що, окрім Німеччини, яку запропонував Трамп, головними кандидатами є Греція й Іспанія. В Афін є шість батарей Patriot, кожна із шістьма пусковими установками. Прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс поки відкинув цю пропозицію. Іспанія замовила у США чотири новітні комплекси Patriot із керованими ракетами PAC-3 в липні минулого року й експлуатує три системи старішої версії. Хоча Іспанія доправила в Україну зенітні ракети для Patriot, прем'єр-міністр Педро Санчес досі відмовляється піддатися міжнародному тиску й передати комплексні системи.

Румунія й Нідерланди вже передали по одній системі. Польща та Румунія межують з Україною й потребують цих систем для гарантування безпеки свого повітряного простору.

На цей момент ще незрозуміло, як Україна могла б отримати три додаткові комплекси Patriot за короткий строк. Однак уряд Німеччини заявив, що хоче вирішити решту питань за змоги вже наступного тижня. Не відкидають, що будуть потрібні подальші обговорення з адміністрацією у Вашингтоні.

Будь-яке рішення, яке відрізняється від прямого постачання зі США в Україну, робить проєкт украй складним, зазначає Spiegel. Системи мають бути сумісними. Наприклад, для бундесверу компоненти встановлюють на чотиривісних вантажівках, а для Швейцарії – на причепах, як це заведено у США. Навіть якщо досягнуть політичної угоди, технічні деталі однаково потребують великого обсягу роботи, пише видання.

В Україні запровадили мораторій на перевірки бізнесу, - Зеленський

понеділок, 21 липень 2025, 21:40

Рада національної безпеки і оборони України запровадила мораторій на перевірки бізнесу державними органами й будь-яке втручання державних структур у підприємницьку діяльність. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, передають Патріоти ...

"Щити з написами про геноцид": Пропагандисти Кремля поширили фейк про антиукраїнську акцію на польському кордоні

понеділок, 21 липень 2025, 21:10

Росіяни продовжують поширювати фейки. Зокрема, дезінформацію про антиукраїнську акцію, яка нібито відбулася на кордоні України та Польщі. Про це повідомили у Центрі протидії дезінформації, передають Патріоти України. "Зокрема, ворожі ресурси активно ро...