Ряд Telegram-каналів і ЗМІ знову стали писати про важку хворобу Путіна. Про те, що чекістський ватажок хворий на рак повідомляють з посиланням на джерела в Кремлі. За інформацією відразу декількох джерел, перенесення на невизначений термін інвестиційного форуму в Сочі пов'язане саме з поганим самопочуттям Путіна, а не загрозою коронавіруса, як було задекларовано організаторами заходу раніше, передають Патріоти України.
«Путін не раз брав участь у роботі інвестфоруму, але на початок-середину лютого у нього намічена позапланова операція, яка псує багато планів перших осіб держави. Конфіденти повідомляють про тривожні настрої в кабінетах», - пише, зокрема, канал «Кремлівський мамковед».
Також повідомляється, що в Москву конфіденційно привезли трьох фахівців світового рівня в галузі онкології з «Ізраїлю». «Передбачається, що світочі медицини проведуть ряд складних хірургічних операцій Путіну і дадуть консультації деяким представникам російського істеблішменту», - йдеться в повідомленні.
Інформацію про те, що результати аналізів чекістського ватажка, м'яко кажучи, залишають бажати кращого, одночасно нібито підтвердили не зв'язані між собою джерела з ради безпеки Росії і кремлівської адміністрації. ЗМІ також звертають увагу на те, що поспіх з переписуванням конституції Росії почався якраз відразу після діагностування недуги.
У той же час, офіційних заяв з боку уповноважених представників "пахана" Кремля поки що не прозвучало. На останній зустрічі з Лукашенком Путін виглядав хоч і не бадьорим, але не таким хворим, щоб можна було сказати, що старий дихає на ладан.
Проте в кінці січня відомий російський політолог і професор, екс-професор МДІМО у ефірі «Ехо Москви» відкрито натякнув на те, що кремлівський пахан тяжко хворий і скоро буде змушений покинути свій пост (чутки про те, що у Путіна рак підшлункової залози ходять, як мінімум, з 2014 року).
Соловей також підкреслив, що саме ці, непереборні особисті обставини, все частіше змушують Путіна направляти курс внутрішньої і зовнішньої політики, відштовхуючись від цих обставин. Соловей поміркував про невблаганність долі, яка однаково ставиться до людей, незважаючи на їхні посади. Професор додав, що від своїх слів він не відмовляється - протягом найближчих двох років Путін з російської політики неминуче зникне.
За словами політолога, він спирається на надійну і достовірну інформацію, проте свої джерела розкривати не може. Він також не вважає, що останні кроки Путіна - це прагнення «підстелити соломки» для того, щоб не випустити владу і після 2024 року. Навпаки, на його думку, посилення Держради - це якраз прагнення створити колегіальний орган, здатний управляти країною в ситуації, коли президент (Путін) є тільки формально, але насправді свої функції виконувати вже не може.
Багато джерел також звертають увагу на те, що в Росії перестали публікувати електоральні рейтинги Путіна. Державна соціологічна служба «Фонд громадської думки» оголосила, що припиняє опитувати людей на тему «За кого б ви проголосували на виборах президента, якби вони були в найближчу неділю?».
Раніше від проведення аналогічних опитувань відмовилися і інші державні структури, а приватний «Левада-Центр» якщо і проводить їх, то робить нерегулярно - раз в декілька місяців. Раніше дані цих опитувань були гордістю Кремля. За Путіна в усі роки його правління готові були проголосувати 65 - 70%. Але в останні півроку ці показники невблаганно йшли вниз. Результати останнього за часом опитування ФОМ були опубліковані 19 січня. Згідно з цими даними, популярність Путіна впала майже в два рази - до 45%. І це у державних соціологів, які завжди видають приємні для Кремля цифри.
В кінці минулого соціологи перестали публікувати результати опитувань з так званим «відкритим» питанням. Він звучить так: «Кому з російських політиків ви довіряєте?». Справа в тому, що в такому, найвільнішому опитуванні, Путіна називали лише 29%. З такими показниками він точно не міг би претендувати на роль «батька нації», типу казахстанського єлбаси або туркменського туркменбаші.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...