Війна не є звільненням роботодавців від оплати зарплати. Вони повинні зробити все, аби своєчасно нарахувати та виплатити заробітні плати працівникам. Про це повідомляє ТСН.ua, передають Патріоти України.
З початком війни на багатьох підприємствах спостерігається невиплата зарплат. Це відбувається з об'єктивних причин, однак є й такі випадки, коли роботодавці просто користуються законодавчим послабленням.
Якщо роботодавець не має змоги виплатити працівнику зарплату, то у Держпраці йому рекомендують:
Трудові відносини можуть припинити, якщо роботодавець через воєнні дії не може організувати роботу для працівника.
Роботодавця можуть звільнити від відповідальності за невиплату заробітної плати, якщо він втратив можливість нараховувати та виплачувати зарплату і може надати щодо цього докази. Закон звільняє роботодавця від відповідальності за невчасно виплачену або взагалі невиплачену зарплату.
Однак роботодавець не звільняється від обов'язку виплати зарплати у повному обсязі після закінчення воєнного стану. Термін виплати зарплати працівникам може бути перенесений до відновлення діяльності підприємства.
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив факт купівлі очільником Чечні Рамзаном Кадировим українських полонених у росіян для обміну, передають Патріоти України. Водночас він підкреслив, що такі випадки рідкісн...
Варіант негайного припинення вогню на поточній лінії зіткнення з наступним обговоренням подальших кроків Москву «не влаштує». Про це на зустрічі із главою МЗС Туреччини Хаканом Фіданом заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, повідомляють Пат...