Роботодавець не виплатив зарплату під час воєнного стану: Чи повинен повернути гроші

Війна не є звільненням роботодавців від оплати зарплати. Вони повинні зробити все, аби своєчасно нарахувати та виплатити заробітні плати працівникам. Про це повідомляє ТСН.ua, передають Патріоти України.

З початком війни на багатьох підприємствах спостерігається невиплата зарплат. Це відбувається з об'єктивних причин, однак є й такі випадки, коли роботодавці просто користуються законодавчим послабленням.

Якщо роботодавець не має змоги виплатити працівнику зарплату, то у Держпраці йому рекомендують:

  • Оформити простій: час простою треба буде оплачувати у розмірі не менше двох третин середнього заробітку працівника.
  • Якщо працівник згоден і якщо він не залучений до робіт на об'єктах критичної інфраструктури, йому може бути надана оплачувана щорічна відпустка або відпустка за власний кошт. Під час воєнного стану тривалість такої відпустки не включається у передбачений законодавством термін у 15 календарних днів упродовж року.
  • Роботодавець може тимчасово призупинити дію трудового договору. Це передбачає тимчасове призупинення забезпечення працівника роботою, а також призупинення працівником виконання роботи. Призупинення дії трудового договору не означає припинення трудових відносин.

Трудові відносини можуть припинити, якщо роботодавець через воєнні дії не може організувати роботу для працівника.

Відповідальність за невиплату зарплати під час воєнного стану

Роботодавця можуть звільнити від відповідальності за невиплату заробітної плати, якщо він втратив можливість нараховувати та виплачувати зарплату і може надати щодо цього докази. Закон звільняє роботодавця від відповідальності за невчасно виплачену або взагалі невиплачену зарплату.

Однак роботодавець не звільняється від обов'язку виплати зарплати у повному обсязі після закінчення воєнного стану. Термін виплати зарплати працівникам може бути перенесений до відновлення діяльності підприємства.

Робить гучні заяви, але: Безсмертний оцінив, чи може Трамп вийти з перемовин щодо встановлення миру в Україну

субота, 26 квітень 2025, 12:45

Президент США Дональд Трамп більше не зможе вийти з переговорного процесу щодо миру в Україні без серйозних політичних наслідків. Сполучені Штати фактично зірвали підготовку до перемовин, не надавши жодного узгодженого документа, а так званий "план Тра...

"Безумовно, ми це знаємо та враховуємо": В українській розвідці назвали три головні страхи Кремля

субота, 26 квітень 2025, 11:56

Найбільшими страхами для держави-агресорки Росії є зміна влади, крах режиму диктатора Володимира Путіна, дестабілізація всередині країни та її розпад. Про це, як повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО), заявив з...