Війна не є звільненням роботодавців від оплати зарплати. Вони повинні зробити все, аби своєчасно нарахувати та виплатити заробітні плати працівникам. Про це повідомляє ТСН.ua, передають Патріоти України.
З початком війни на багатьох підприємствах спостерігається невиплата зарплат. Це відбувається з об'єктивних причин, однак є й такі випадки, коли роботодавці просто користуються законодавчим послабленням.
Якщо роботодавець не має змоги виплатити працівнику зарплату, то у Держпраці йому рекомендують:
Трудові відносини можуть припинити, якщо роботодавець через воєнні дії не може організувати роботу для працівника.
Роботодавця можуть звільнити від відповідальності за невиплату заробітної плати, якщо він втратив можливість нараховувати та виплачувати зарплату і може надати щодо цього докази. Закон звільняє роботодавця від відповідальності за невчасно виплачену або взагалі невиплачену зарплату.
Однак роботодавець не звільняється від обов'язку виплати зарплати у повному обсязі після закінчення воєнного стану. Термін виплати зарплати працівникам може бути перенесений до відновлення діяльності підприємства.
Президент США Дональд Трамп більше не зможе вийти з переговорного процесу щодо миру в Україні без серйозних політичних наслідків. Сполучені Штати фактично зірвали підготовку до перемовин, не надавши жодного узгодженого документа, а так званий "план Тра...
Найбільшими страхами для держави-агресорки Росії є зміна влади, крах режиму диктатора Володимира Путіна, дестабілізація всередині країни та її розпад. Про це, як повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО), заявив з...