Путін не ризикне використати ні тактичну, ні стратегічну ядерну зброю. Адже тоді диктатора просто фізично ліквідують. Однак він може у певний спосіб викрутитися із цієї ситуації. Такою думкою на стрімі 24 каналу поділився російський опозиційний політик та публіцист Андрій Піонтковський, передають Патріоти України.
Його прогноз – загроза ядерного удару по Україні малоймовірна. Але путін здатен використати одну лазівку, якою він, не дай Боже, може скористатися.
Піонтковський вважає, що Путін все ж таки не скоїть настільки божевільний вчинок. Він наводить три важливі причини.
Перша – Путін любить використовувати шантаж. Він спрацював у 2008 році у війні проти Грузії, у 2009-му – коли Україні та Грузії не дали "зелене світло" до НАТО, функціонує він в певному сенсі й зараз. Шантаж працює лише тоді, коли погроза не реалізована. Як тільки путін ризикне вдарити ядерною зброєю, то все буде остаточно для нього визначено.
Друга – американці ще раніше досить чітко йому пригрозили: використаєш ядерну зброю – буде удар у відповідь і подальша ліквідація путіна. Про це, за словами Піонтковського, свого часу натякали і генерал армії США Марк Міллі, і міністр оборони Ллойд Остін.
Третя – щоб використати тактичну ядерну зброю, потрібно "активувати ланцюжок" з близько 20 людей – її потрібно забрати зі складу, перевезти у спеціальне місце тощо. Для стратегічної – залучають близько 6-7 людей. Малоймовірно, що серед них усі виявляться самогубцями, які свідомо підуть на смерть. Адже удар у відповідь обов'язково буде.
Піонтковський розповів про чутки, що Росія нібито розмістила в білорусі 4 ядерних боєголовки. Ця інформація наразі не є підтвердженою. Американці також про це взагалі не повідомляють.
Та якщо це виявиться правдою, то існує загроза, що Путін може здійснити удар з боку Білорусі – провести операцію під чужим прапором. Піонтковський визнає, що Путін не є самогубцем і розуміє наслідки такої ситуації.
Однак диктатор може думати, що удар від Білорусі допоможе йому частково уникнути можливих наслідків. Адже тоді у того ж Джо Байдена буде дилема – по кому завдавати удар у відповідь. А може все взагалі обмежиться менш жорсткими заходами.
Сюди варто ще й враховувати погляди радника президента США Джейка Саллівана, який, на думку Піонтковського, намагається обірвати потік військової допомоги до України.
Удар з території білорусі може здатися путіну менш небезпечним для нього особисто, ніж з російської. І тоді йому не дадуть автоматичну відповідь Але я все-таки думаю, що ймовірність удару мала, враховуючи усі 3 причини, – наголосив Піонтковський.
Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...
Внаслідок удару крилатими ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту в Мар'їно у Курській області РФ ліквідовано 18 російських окупантів та 33 поранено. Серед них є також північнокорейські найманці. Крім того, ймовірно, в число "двохсотих" або "т...