"Розмова про асоціацію, або Навіщо Зеленський летить в Брюссель", - блогер

"Зважаючи на недовгий термін перебування при владі та відсутність відповідної дипломатичної активності, очікувати на прориви у переговорах Зеленського з лідерами ЄС наразі не доводиться. А от пояснити передвиборні заяви "зе-команди" про необхідність змінити торговельну частину угоди про асоціацію президенту, схоже, таки доведеться", - пише у своєму блозі Тарас Паньо, повідомляють Патріоти України, і продовжує

"Першим зарубіжним візитом новообраного українського президента, як стало відомо із чисельних джерел як у Києві, так і в Європі, стане Брюссель. Візит розпочнеться, за різними даними, чи то 4, чи 5 червня, і триватиме 2 дні. У програмі візиту передбачено зустрічі із головою Європейської ради Дональдом Туском та головою Єврокомісії Жан Клодом Юнкером. Окрім того, новообраний український президент мав би зустрітися із генсеком НАТО Єнсом Столтенберґом в штаб-квартирі альянсу, і дати прес-конференцію за результатами цієї зустрічі.

Вибір пункту призначення для першого закордонного візиту президента Зеленського видається цілком виправданим. Після передвиборних заяв людей із команди Трампа, а також зважаючи на явне бажання декотрих американських політиків використати Україну як елемент передвиборного внутрішньополітичного протистояння в США, стосунки з Білим домом, схоже, вимагають певних дипломатичних та лобістських зусиль для прояснення та нормалізації. А з представниками Франції та Німеччини український президент скоріше за все й так зустрінеться в процесі підготовки до "реанімації" нормандського формату та реалізації Мінських угод.

Натомість у Брюсселі представників "зе-команди" - зокрема, Олександра Данилюка та Руслана Рябошапку — приймали доволі тепло. Дональд Туск був одним з найперших серед світових лідерів, хто привітав Зеленського з перемогою на виборах. Якщо зважити на той факт, що за допомогою одного візиту до Брюселю можна буде охопити переважну більшість європейських бюрократичних структур, а також штаб-квартиру НАТО — вибір можна вважати очевидним. Стосовно наповнення візиту — то, зважаючи на двотижневий термін перебування Зеленського при владі, суть події зведеться до енергійних привітань — і делікатних спроб визначити зовнішньополітичні наміри та преференції українського президента. Оскільки для підготовки якихось реально значимих дипломатичних документів у сторін банально був відсутній час.

Втім, певний елемент практичності у загалом "декларативному" візиті все-таки буде. По-перше, європейська сторона, швидше за все, продемонструє солідарність із МВФ і прозоро натякне новій українській владі, що програми макрофінансової допомоги залежатимуть від внесення необхідних змін до законодавства. На що українська сторона гаряче й енергійно погодиться — натякнувши при тому, що все це відбудеться вже після парламентських виборів. Власне, як уже повідомив гендиректор директорату Єврокомісії з питань сусідства Крістіан Даніельсон, співпраця — зокрема, черговий макрофінансовий транш на півмільярда євро, стане можливим лише після "ухвалення закону щодо протидії відмивання грошей, про авторизованих економічних операторів, ухвалення середньострокового плану реформування митної та податкової адміністрації". Які, з очевидних причин, нинішній парламент навряд чи прийме.

Іще під час візиту, скоріше за все, будуть згадані декларовані радниками Зеленського плани змінити торговельну частину угоди про асоціацію — сформульовані свого часу вкрай туманно. Як повідомляв два тижні тому єврокомісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган, "коли в Брюсселі була невелика делегація від Зеленського, вони піднімали це питання (про зміни до угоди про асоціацію — ред.). У нас немає 100% певності у тому, що вони мали на увазі, але, на мою думку, до певної міри йшлося про квоти". Зараз, зважаючи на той факт, що Зеленський є чинним президентом України, а його команда отримала відповідні посади, настав час "внести ясність". Аналогічною є ситуація і з НАТО. Очільник альянсу Єнс Столтенберґ, безумовно, чув зовнішньополітичні заяви та декларації новообраного президента, але, зважаючи на їхній не надто чіткий характер, йому видається доречним обговорити рівень і формат продовження співпраці в особистому форматі.

В будь-якому разі, перший візит Зеленського до Брюсселю навряд чи принесе якісь сенсації. Оскільки подальші стосунки між сторонами загалом визначені і прогнозовані в рамках вже наявних форм партнерства. Але від враження, яке новий український президент та його радники справлять на європейських посадовців, співпраця між ЄС та Україною почасти все-таки залежатиме".

Джерело: Depo.ua

"Росію заблокувати неможливо": Кремль відреагував на санкції США проти Газпромбанку

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:00

Росія знайде способи розрахунків за газ після того, як США ввели санкції щодо Газпромбанку. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляють Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ. "Варіанти будуть знайдені якісь. Повністю блокуючі захо...

Чергове порушення Женевських конвенцій: Біля Вугледара окупанти розстріляли п’ятьох полонених бійців ЗСУ (фото)

п’ятниця, 22 листопад 2024, 19:41

Російські окупанти під час штурмових дій поблизу Вугледара Донецької області розстріляли п’ятьох беззбройних українських захисників, які здалися в полон. Воєнний злочин було скоєно ще 5 жовтня. Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генпрокурора, передаю...