"Розмова про асоціацію, або Навіщо Зеленський летить в Брюссель", - блогер

"Зважаючи на недовгий термін перебування при владі та відсутність відповідної дипломатичної активності, очікувати на прориви у переговорах Зеленського з лідерами ЄС наразі не доводиться. А от пояснити передвиборні заяви "зе-команди" про необхідність змінити торговельну частину угоди про асоціацію президенту, схоже, таки доведеться", - пише у своєму блозі Тарас Паньо, повідомляють Патріоти України, і продовжує

"Першим зарубіжним візитом новообраного українського президента, як стало відомо із чисельних джерел як у Києві, так і в Європі, стане Брюссель. Візит розпочнеться, за різними даними, чи то 4, чи 5 червня, і триватиме 2 дні. У програмі візиту передбачено зустрічі із головою Європейської ради Дональдом Туском та головою Єврокомісії Жан Клодом Юнкером. Окрім того, новообраний український президент мав би зустрітися із генсеком НАТО Єнсом Столтенберґом в штаб-квартирі альянсу, і дати прес-конференцію за результатами цієї зустрічі.

Вибір пункту призначення для першого закордонного візиту президента Зеленського видається цілком виправданим. Після передвиборних заяв людей із команди Трампа, а також зважаючи на явне бажання декотрих американських політиків використати Україну як елемент передвиборного внутрішньополітичного протистояння в США, стосунки з Білим домом, схоже, вимагають певних дипломатичних та лобістських зусиль для прояснення та нормалізації. А з представниками Франції та Німеччини український президент скоріше за все й так зустрінеться в процесі підготовки до "реанімації" нормандського формату та реалізації Мінських угод.

Натомість у Брюсселі представників "зе-команди" - зокрема, Олександра Данилюка та Руслана Рябошапку — приймали доволі тепло. Дональд Туск був одним з найперших серед світових лідерів, хто привітав Зеленського з перемогою на виборах. Якщо зважити на той факт, що за допомогою одного візиту до Брюселю можна буде охопити переважну більшість європейських бюрократичних структур, а також штаб-квартиру НАТО — вибір можна вважати очевидним. Стосовно наповнення візиту — то, зважаючи на двотижневий термін перебування Зеленського при владі, суть події зведеться до енергійних привітань — і делікатних спроб визначити зовнішньополітичні наміри та преференції українського президента. Оскільки для підготовки якихось реально значимих дипломатичних документів у сторін банально був відсутній час.

Втім, певний елемент практичності у загалом "декларативному" візиті все-таки буде. По-перше, європейська сторона, швидше за все, продемонструє солідарність із МВФ і прозоро натякне новій українській владі, що програми макрофінансової допомоги залежатимуть від внесення необхідних змін до законодавства. На що українська сторона гаряче й енергійно погодиться — натякнувши при тому, що все це відбудеться вже після парламентських виборів. Власне, як уже повідомив гендиректор директорату Єврокомісії з питань сусідства Крістіан Даніельсон, співпраця — зокрема, черговий макрофінансовий транш на півмільярда євро, стане можливим лише після "ухвалення закону щодо протидії відмивання грошей, про авторизованих економічних операторів, ухвалення середньострокового плану реформування митної та податкової адміністрації". Які, з очевидних причин, нинішній парламент навряд чи прийме.

Іще під час візиту, скоріше за все, будуть згадані декларовані радниками Зеленського плани змінити торговельну частину угоди про асоціацію — сформульовані свого часу вкрай туманно. Як повідомляв два тижні тому єврокомісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган, "коли в Брюсселі була невелика делегація від Зеленського, вони піднімали це питання (про зміни до угоди про асоціацію — ред.). У нас немає 100% певності у тому, що вони мали на увазі, але, на мою думку, до певної міри йшлося про квоти". Зараз, зважаючи на той факт, що Зеленський є чинним президентом України, а його команда отримала відповідні посади, настав час "внести ясність". Аналогічною є ситуація і з НАТО. Очільник альянсу Єнс Столтенберґ, безумовно, чув зовнішньополітичні заяви та декларації новообраного президента, але, зважаючи на їхній не надто чіткий характер, йому видається доречним обговорити рівень і формат продовження співпраці в особистому форматі.

В будь-якому разі, перший візит Зеленського до Брюсселю навряд чи принесе якісь сенсації. Оскільки подальші стосунки між сторонами загалом визначені і прогнозовані в рамках вже наявних форм партнерства. Але від враження, яке новий український президент та його радники справлять на європейських посадовців, співпраця між ЄС та Україною почасти все-таки залежатиме".

Джерело: Depo.ua

Українська компанія допомагала росіянам будувати ядерні лабораторії, - СБУ (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:32

Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...

Ще одну людину шукають під завалами: На місці російського удару в Запоріжжі виявили тіло загиблого (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:10

Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...