"Рускій мір" перетікає у "Великий Туран": Москва поступається Туреччині у Нагорному Карабасі та Киргизстані, - політолог

Москва не наважується кидати виклик Анкарі на ближніх рубіжах, бо програвши тут, може програти всю недоімперію. Залишається плекає надію, що Туреччина зітнеться у Середній Азії з Китаєм. Заслаблий хижак сподівається дочекатись на їхнє взаємне ослаблення.

Анкара посилає своє втручання у справи країн пострадянського простору, а Москва використовує це для послаблення експансії Пекіна Про це український політолог Володимир Цибулько розповів в етері Еспресо.TV, зазначають Патріоти України.

"Відбувається перетікання Росії з "російського світу" у "Великий Туран". Тобто Росія на пострадянському просторі вирішила, що загроза поглинання Китаєм є більшою небезпекою, ніж союзництво з "тюркським світом". Хочу нагадати, що 20-25 млн громадян Росії є не лише мусульмани, а й частково тюрки, представники тюркських народів. Тому мені здається, що тим, що у Киргизстані Росія вмила руки й усунулася від цього процесу і там протурецькі сили зараз перемагають і те, що у Вірменії Росія так само самоусунулася, відпустила Вірменію у більш-менш вільне плавання, це означає, що Росія зрозуміла: їй треба думати про антитезу Китаю. І ця антитеза полягає у "тюркському світі", - пояснив експерт.

При цьому у Киргизстані даний процес поєднується з міжклановим "протистоянням півночі і півдня", додав він.

"Але справа у тому, що попередній президент (Алмазбек Атамбаєв - ред.), який перебував в ув'язненні, він і є представником цього протюркського руху. І мені здається, що саме у Киргизстані, де змагалися донедавна три фактори - китайський, тюркський і російський - стався певний перелом і російський фактор починає зникати з Киргизстану", - зазначив аналітик.

"Це означає, що Росія погодилася посилити турецький фактор, тому що протиставити себе у Киргизстані китайському фактору вона не може. Але посилити тюркський - це означає зменшити вплив Китаю і розширити поле для маневру киргизської еліти", - додав політолог.

Водночас, у цій країні, за словами Цибулька, частковий російський вплив ще до певної міри лишатиметься, але він відтепер не буде вирішальним.

"Вплив цей лишається - технологічний, енергетичний, тому що Киргизстан попри велику територію не має своїх енергоресурсів. Частково економічна присутність російська лишається, бо все ж таки там домінує Китай і досить активно працює Туреччина", - описав ситуацію Володимир Цибулько.

На думку Цибулька, нинішнє внутрішньополітичне протистояння у Киргизстані закінчиться "розподілом посад" між північною та північною лігами.

Путін піднімає ставки: РФ створила ракету "Орешник", порушивши домовленості укладені з США, - Forbes

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:55

Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...

"Основна подія": Британська розвідка назвала фактор, що змінив характер російсько-української війни

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:25

За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...