Саміт ОДКБ продемонстрував ізоляцію Путіна навіть серед сусідів, війну підтримала лише Білорусь, - NYT

Президент РФ Володимир Путін покликав "однодумців" з Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану та Таджикистану на ювілейний саміт ОДКБ. Під час зустрічі він розповів про війну в Україні, але підтримку знайшов лише у Білорусі. Про це повідомляє The New York Times, передають Патріоти України.

"У позолоченій залі Кремля Путін провів саміт Організації Договору про колективну безпеку, що є відповіддю НАТО. ОДКБ відзначала 30-річчя свого заснування, але те, що мало бути святковою зустріччю, швидко перетворилося на демонстрацію ізоляції Путіна навіть серед сусідів Росії", - пише NYT.

Дії Путіна в Україні підтримав, схоже, лише невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко. Виступаючи першим у телевізійній частині саміту, Лукашенко розкритикував інших членів ОДКБ за недостатню підтримку Росії та Білорусі перед обличчям західних санкції.

Він нагадав, що в січні ОДКБ направила сили до Казахстану, щоб підтримати уряд країни на тлі протестів, але "залишила Росію наодинці під час війни в Україні".

"Чи зараз ми так само пов’язані тенетами солідарності та підтримки? Можливо, я помиляюся, але, як показали останні події, здається, що відповідь – ні", - сказав він, натякнувши на нещодавню відмову уряду Казахстану допомагати РФ обходити санкції.

Під час голосування в ООН 2 березня щодо засудження вторгнення РФ в Україну, Білорусь була єдиною пострадянською країною, яка прийняла сторону Росії. "Подивіться, як монолітно голосує і діє Європейський Союз. Якщо ми роз'єднаємося, нас просто розчавлять і розірвуть", - додав Лукашенко.

Лідери чотирьох інших членів ОДКБ - Вірменії, Казахстану, Киргизстану та Таджикистану - навіть не згадали Україну у своїх телевізійних виступах.

Видання зазначає, що вторгнення РФ в Україну поставило країни-члени ОДКБ в скрутне становище. Усі вони мають тісні економічні та військові зв’язки з Росією, але вторгнення Путіна на територію суверенної України створює прецедент для країн, які прагнуть диверсифікувати свою зовнішню політику за межами Москви.

"Путін, виступаючи на саміті, знову спробував виправдати своє вторгнення, збрехавши, що "в Україні давно панує неонацизм". Але він прийняв більш виважений тон в обговоренні ймовірного вступу Швеції та Фінляндії до НАТО - це доказ того, що Путін, схоже, намагається обмежити ескалацію свого конфлікту із Заходом", - пише видання.

Щодо рішення Фінляндії та Швеції про вступ в НАТО Путін зазначив, що Росія "не має проблем із цими державами", а розширення НАТО за рахунок цих двох держав "не становить для нас прямої загрози".

"Пішов на цей крок...": У Білому домі пояснили, чому Байден помилував сина

вівторок, 3 грудень 2024, 18:56

Рішення Джо Байдена помилувати свого сина Гантера було продиктоване бажанням захистити його від подальших переслідувань політичних опонентів. Про це заявила речниця Білого Дому Карін Жан-П’єр, передають Патріоти України. Речниця повідомила, що Джо Байд...

Допускають різні сценарії? Литва готова надати укриття президенту Грузії у разі "необхідності"

вівторок, 3 грудень 2024, 18:42

Литва готова надати притулок президенту Грузії Саломе Зурабішвілі, якби виникла така необхідність. Втім, остання дала зрозуміти, що планує залишатись зі своїм народом у Тбілісі, передають Патріоти України з посиланням на старшого радника президента Гіт...