Секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки пояснив, чому світ не може швидко наростити виробництво боєприпасів

Українські артилерійські боєприпаси калібру 122 мм, вироблені спільно з країною НАТО на закордонних потужностях

Секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в інтерв'ю Radio NV пояснив, чому не можна швидко наростити виробництво боєприпасів у світі.

«Будь-який боєприпас худо-бідно можна зробити, але для того, щоби він полетів, звичайно, потрібні порохи. Порох застосовується практично всюди. І потрібні різні, є різні типи порохів, для танкових, артилерійських снарядів, для стрілецької зброї», — зазначив Костенко в ефірі Radio NV.

За словами нардепа, заводи, які виготовляють боєприпаси у Болгарії та інших країнах Європи, повністю залежать від поставок порохів з Китаю чи інших країн, а в Україні за 30 років незалежності підприємства, які виробляли порох, «були загублені».

Він також сказав, що до повномасштабного вторгнення Росії в Україну підприємства, які виробляли гексоген або тротил не були достатньо прибутковими.

«Гексоген коштував 10 доларів, його багато не замовляли, тому що він був потрібен для виготовлення снарядів, а снарядів, як правило, було багато вироблено після Другої світової війни, якийсь період. На полігонах вистріляли 10 тисяч за рік або 15, от їх виготовили і приблизно такі запаси постійно накопичували. Зараз, я скажу, що проблема набагато глибша, потреби набагато більші, снарядів багато використовується. І ціни, ринкова економіка, зросли зараз, я не знаю, гексоген до сотні доларів доходить. І вже неможливо ні придбати виробництво, нічого, всі кажуть, беріть у нас, купуйте», — розповів Костенко.

За словами нардепа, зараз, щоб запустити виробництво порохів, вибухівки та снарядів потрібно до року часу та ресурси.

Успіхи є, але: Україна щомісяця виробляє до 36 САУ "Богдана", тоді як Франція 8 САУ CAESAR

понеділок, 28 квітень 2025, 16:56

Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...

"Жодних планів": Експертка з питань ядерної енергетики пояснила, чому РФ не передасть ЗАЕС під контроль США

понеділок, 28 квітень 2025, 16:50

У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...