Секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в інтерв'ю Radio NV пояснив, чому не можна швидко наростити виробництво боєприпасів у світі.
«Будь-який боєприпас худо-бідно можна зробити, але для того, щоби він полетів, звичайно, потрібні порохи. Порох застосовується практично всюди. І потрібні різні, є різні типи порохів, для танкових, артилерійських снарядів, для стрілецької зброї», — зазначив Костенко в ефірі Radio NV.
За словами нардепа, заводи, які виготовляють боєприпаси у Болгарії та інших країнах Європи, повністю залежать від поставок порохів з Китаю чи інших країн, а в Україні за 30 років незалежності підприємства, які виробляли порох, «були загублені».
Він також сказав, що до повномасштабного вторгнення Росії в Україну підприємства, які виробляли гексоген або тротил не були достатньо прибутковими.
«Гексоген коштував 10 доларів, його багато не замовляли, тому що він був потрібен для виготовлення снарядів, а снарядів, як правило, було багато вироблено після Другої світової війни, якийсь період. На полігонах вистріляли 10 тисяч за рік або 15, от їх виготовили і приблизно такі запаси постійно накопичували. Зараз, я скажу, що проблема набагато глибша, потреби набагато більші, снарядів багато використовується. І ціни, ринкова економіка, зросли зараз, я не знаю, гексоген до сотні доларів доходить. І вже неможливо ні придбати виробництво, нічого, всі кажуть, беріть у нас, купуйте», — розповів Костенко.
За словами нардепа, зараз, щоб запустити виробництво порохів, вибухівки та снарядів потрібно до року часу та ресурси.
Україна суттєво наростила виробництво власної самохідної артилерійської установки (САУ) "Богдана 2С22". Якщо у 2023 році на місяць виготовляли близько шести одиниць, то зараз – вже до 36. Про це повідомляє видання Army Technology з посиланням на джерел...
У Сполучених Штатів немає реальних механізмів для того, щоб отримати контроль над окупованою російськими загарбниками Запорізькою АЕС, зокрема й зон навколо станції. Таку думку в етері Еспресо висловила експертка з питань ядерної енергетики та ядерної ...