Сенат Франції проголосував за визнання Нагірного Карабаху. Азербайджан вже відреагував

"За" висловилися 305 сенаторів, проти — 1.

Верхня палата парламенту Франції проголосувала в середу, 25 листопада, за резолюцію щодо визнання Нагірного Карабаху. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на RFI.

"За" висловилися 305 сенаторів, проти — 1. Текст, який не має законодавчої сили і носить рекомендаційний характер, спільно запропонували розглянути депутати правої партії "Республіканці", центристи (фракція UDI-Union centriste), Соцпартія, фракція CRCE (в основному, що складається з комуністів) і екологісти.

Проти прийняття документа в ході обговорення висловилися представники ультраправої партії "Національне об'єднання". Це перший випадок, коли орган влади у Франції закликає визнати Нагірний Карабах, зазначив Брюно Ретайо, голова фракції "Республіканці" після внесення пропозиції на порядок денний Сенату.

"Це прем'єра. Майже двадцять років тому, Франція першою з усіх націй світу визнала геноцид вірмен. І ймовірно, ми будемо першими, хто 25 листопада проголосує за резолюцію, яка засуджує дії пана Ердогана і вимагає також проведення міжнародного розслідування щодо військових злочинів, скоєних, зокрема, в Нагірному Карабаху, але головне — вимагає визнання Нагірного Карабаху", — оголосив сенатор 19 листопада в ефірі Sud-Radio.

Резолюція пропонує уряду "визнати Нагірно-Карабахську Республіку і перетворити це визнання на інструмент переговорів з метою встановлення міцного миру". Сенат Франції також у своєму документі засудив "засуджує військову агресію Азербайджану, проведену за підтримки турецької влади та іноземних найманців і вимагає негайного виведення Азербайджанських Збройних сил і їх прихильників з територій, захоплених в результаті військових операцій, проведених в Нагірно-карабаському регіоні з 27 вересня 2020 року".

Зі свого боку в адміністрації президента Азербайджану Ільхама Алієва заявили, що ухвалена резолюція – це лише "звичайний аркуш паперу". У жовтні Алієв попереджав, що негайно розірве дипломатичні відносини з будь-якою державою, яка визнає незалежність Нагірного Карабаху.

Водночас прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян вважає резолюцію "історичним документом". Так само відреагували і в так званому МЗС невизнаного Карабаху.

Розстріл українських полонених на Покровському напрямку біля села Новодмитрівка: Вбитих військових ідентифікували — Офіс генпрокурора

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:55

Правоохоронці ідентифікували двох вбитих російськими військовими українських військовополонених біля села Новодмитрівка на Покровському напрямку. Про це повідомив заступник керівника департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту...

"Он же пропал и рота его пропала": Окупант розповів, як "неблагонадійних" росіян командування обнуляє на фронті (відео)

п’ятниця, 22 листопад 2024, 14:56

ГУР перехопило нову телефонну розмову окупантів, в якій росіянин нервує через новини з фронту і скаржиться на великі втрати, передають Патріоти України. Росіянин розповів, що один його знайомий окупант відправився на “нуль”, де був знищений разом зі ус...