У Туреччині розпочали масове виробництво найновішого мініатюрного боєприпасу Bozok для безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2. Снаряд наводиться на ціль лазерним променем, має більш потужну проникну бойову частину й дальність до 15 кілометрів, передають Патріоти України.
Bozok розроблений науково-дослідним інститутом оборонної промисловості TÜBITAK SAGE й раніше пройшов кілька успішних вогневих випробувань, передає Daily Sabah. Ця компанія зараз на фінальній стадії розробки вітчизняних ракет класу "повітря-повітря" Bozdoğan і Gökdoğan.
Випробування нового боєприпасу для БПЛА показали, що діапазон його дії збільшено до 15 із початкових 9 кілометрів. Розробники сподіваються підвищити цей параметр ще більше.
"Ми дивимося, де можемо просунутися далі. Ми прагнемо ще більшого радіусу дії", – сказав менеджер TÜBITAK SAGE Гюркан Окумуш.
Крім того, підприємство зараз створює ще більш ефективну боєголовку для Bozok і коригує його дальність, попереду нові випробування.
Нинішня версія Bozok має більш легку та компактну конструкцію порівняно з MAM-L (саме останні снаряди зазвичай використовуються турецькими безпілотниками). Це дозволяє забезпечити експлуатаційну сумісність із дронами, де вага має вирішальне значення.
Точність наведення нового снаряда досягається за допомогою напівактивної лазерної системи. Вона працює за допомогою датчиків наближення. Додамо: у Bayraktar TB2 чотири підвіски для бомб, тобто потенційно цей БПЛА зможе нести чотири бомби Bozok.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...