Що чекатиме на Україну після доленосного засідання РНБО: Надзвичайна ситуація чи надзвичайний стан - у чому різниця

Очікується, що 22 березня на засіданні РНБО в державі запровадять надзвичайний стан

У зв'язку із загрозою поширення коронавірусу в Україні зростає ймовірність введення надзвичайного стану. Незабаром це питання буде обговорюватися на засіданні РНБО з ініціативи президента Володимира Зеленського. Однак поки що ряд областей оголосили про введення режиму надзвичайної ситуації, зазначають Патріоти України.

Надзвичайна ситуація – це обстановка на певній території, що склалася в результаті аварії, небезпечного природного явища, катастрофи, стихійного чи іншого лиха, що може спричинити або спричинила людські жертви, а також шкоду здоров'ю людей або навколишньому середовищу, значні матеріальні збитки та порушення умов життєдіяльності людей.

Введення в країні надзвичайного стану тимчасово обмежує права людей, режим надзвичайної ситуації – ні. Режим НС в основному націлений на мобілізацію всіх органів державної влади.

Відповідно до закону термін дії надзвичайного стану – 30 або 60 днів з можливістю продовження. Чітких термінів дії режиму надзвичайного стану немає.

Ознаки надзвичайної ситуації:

  • наявність або загроза загибелі людей;
  • істотне погіршення умов життєдіяльності;
  • значне погіршення стану здоров'я людей;
  • заподіяння економічних збитків.

В умовах НС з коронавірусом в першу чергу посилюється підтримка функціонування медичної сфери і збільшується інформаційно-роз'яснювальна робота з населенням.

До кінця 21 березня в Україні режим надзвичайної ситуації запровадили в Києві, Київській області, Житомирській, Дніпропетровській, Донецькій, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій.

Надзвичайний стан – особливий правовий режим діяльності органів державної влади та управління, підприємств, установ і організацій, що вводиться в країні або окремих її районах для захисту від зовнішньої або внутрішньої загрози, підтримку громадського порядку.

Режим надзвичайного стану передбачає обмеження прав і свобод громадян, юридичних осіб, а також покладання на них додаткових обов'язків.

Так, режим надзвичайного стану передбачає більш жорсткі заходи, ніж надзвичайна ситуація:

  • обмеження в'їзду і виїзду в області та міста;
  • перекривають аеропорти і деякі дороги;
  • вводиться комендантська година, до забезпечення порядку і безпеки підключають армію і поліцію;
  • правоохоронці отримають можливість оглядати транспортні засоби, будівлі, вилучати речі;
  • евакуюють населення з небезпечних місць за необхідності;
  • можуть ввести картки на продукти і предмети першої необхідності;
  • указом президента може бути введена цільова мобілізація, а держава зможе розпоряджатися майном підприємств, установ та організацій всіх форм власності.
  • призупиниться діяльність політичних партій;

"Ухилянтів треба брати за вухо і вести до ТЦК": Мер Конотопа записав звернення до нардепів (відео)

п’ятниця, 29 березень 2024, 13:15

Поки Верховна Рада продовжує готувати законопроєкт про мобілізацію – профільному комітету залишились розглянути 5% поправок – міський голова Конотопа звернувся до народних депутатів із закликом “не гратися в політику". На цьому міський голова Конотопа ...

"Гра в хорошого поліцейського": Зеленський може ветувати закон про мобілізацію після ухвалення Радою, - політолог

п’ятниця, 29 березень 2024, 11:26

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони розглянув уже 82% усіх запропонованих депутатами поправок до проекту закону "Про мобілізацію" і найближчим часом він може бути проголосований "у тому форматі, в якому він уже підійде безпо...