Що чекатиме на Україну після доленосного засідання РНБО: Надзвичайна ситуація чи надзвичайний стан - у чому різниця

Очікується, що 22 березня на засіданні РНБО в державі запровадять надзвичайний стан

У зв'язку із загрозою поширення коронавірусу в Україні зростає ймовірність введення надзвичайного стану. Незабаром це питання буде обговорюватися на засіданні РНБО з ініціативи президента Володимира Зеленського. Однак поки що ряд областей оголосили про введення режиму надзвичайної ситуації, зазначають Патріоти України.

Надзвичайна ситуація – це обстановка на певній території, що склалася в результаті аварії, небезпечного природного явища, катастрофи, стихійного чи іншого лиха, що може спричинити або спричинила людські жертви, а також шкоду здоров'ю людей або навколишньому середовищу, значні матеріальні збитки та порушення умов життєдіяльності людей.

Введення в країні надзвичайного стану тимчасово обмежує права людей, режим надзвичайної ситуації – ні. Режим НС в основному націлений на мобілізацію всіх органів державної влади.

Відповідно до закону термін дії надзвичайного стану – 30 або 60 днів з можливістю продовження. Чітких термінів дії режиму надзвичайного стану немає.

Ознаки надзвичайної ситуації:

  • наявність або загроза загибелі людей;
  • істотне погіршення умов життєдіяльності;
  • значне погіршення стану здоров'я людей;
  • заподіяння економічних збитків.

В умовах НС з коронавірусом в першу чергу посилюється підтримка функціонування медичної сфери і збільшується інформаційно-роз'яснювальна робота з населенням.

До кінця 21 березня в Україні режим надзвичайної ситуації запровадили в Києві, Київській області, Житомирській, Дніпропетровській, Донецькій, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій.

Надзвичайний стан – особливий правовий режим діяльності органів державної влади та управління, підприємств, установ і організацій, що вводиться в країні або окремих її районах для захисту від зовнішньої або внутрішньої загрози, підтримку громадського порядку.

Режим надзвичайного стану передбачає обмеження прав і свобод громадян, юридичних осіб, а також покладання на них додаткових обов'язків.

Так, режим надзвичайного стану передбачає більш жорсткі заходи, ніж надзвичайна ситуація:

  • обмеження в'їзду і виїзду в області та міста;
  • перекривають аеропорти і деякі дороги;
  • вводиться комендантська година, до забезпечення порядку і безпеки підключають армію і поліцію;
  • правоохоронці отримають можливість оглядати транспортні засоби, будівлі, вилучати речі;
  • евакуюють населення з небезпечних місць за необхідності;
  • можуть ввести картки на продукти і предмети першої необхідності;
  • указом президента може бути введена цільова мобілізація, а держава зможе розпоряджатися майном підприємств, установ та організацій всіх форм власності.
  • призупиниться діяльність політичних партій;

"Ми додали дещо від себе": Лавров прокоментував угоду щодо Чорного моря та назвав нові вимоги

вівторок, 1 квітень 2025, 21:32

Росія зробила конкретні пропозиції щодо реалізацїі чорноморської ініціативи. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ. . "Ми підтримали... готовність США, яка була зафіксована на папері...

У Білому домі заявили, що Трампа розчарували і Путін, і Зеленський

вівторок, 1 квітень 2025, 21:08

Президент США Дональд Трамп розчарований як у президенті України Володимирі Зеленському, так і в і кремлівському диктаторі Володимирі Путіні, заявила прес-секретар Білого дому Керолайн Левітт. Вона сказала це у відповідь на запитання про новий призов у...