Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про проєкт із мобілізації більшої кількості молодих добровольців "для посилення армії" і доручив уряду та військовим напрацювати відповідні пропозиції. Про це у понеділок, 20 січня, пише Le Monde, передають Патріоти України.
Макрон наголосив на "накопиченні загроз", що змушує Францію адаптуватися. Він зазначив, що країна прагне мати 210 000 діючих військовослужбовців і 80 000 резервістів до 2030 року.
Також Макрон ініціював оновлення стратегічного огляду оборонних пріоритетів, закликавши до "європейського стратегічного пробудження".
"Давайте не будемо обманювати себе. Конфлікт в Україні не закінчиться завтра або післязавтра", – заявив президент Франції.
Він акцентував, що не може бути миру і безпеки в Європі "без європейців і без переговорів, які ведуть європейці".
"Виклик сьогодні полягає в тому, щоб дати Україні засоби для того, щоб вона могла протриматися і вступити в будь-які майбутні переговори з позиції сили. Виклик завтра, коли бойові дії припиняться, буде полягати в тому, щоб дати Україні гарантії проти будь-якого повернення до війни на її території, а також гарантії нашої власної безпеки", – додав Макрон.
У контекст цього французький лідер звернувся до уряду Франції і штабу збройних сил з проханням до травня напрацювати пропозиції, аби "дати можливість молодим добровольцям навчатися у збройних силах і зміцнювати їхні ряди".
"Ми повинні будемо краще виявляти добровольців, тренувати їх і бути здатними мобілізувати їх, коли прийде час, щоб підтримати армії на материковій Франції або в деінде. Після професійної армії нам тепер потрібно мобілізувати резерв професіоналів, щоб забезпечити підтримку і підкріплення", – констатував Еммануель Макрон.
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...