Заступник голови комітету з питань прав людини Руслан Горбенко заявив, що серед депутатів лише близько 180 людей - особи призовного віку. Він вважає, що така кількість особового складу на війну не вплине. Про це він повідомив в інтерв’ю "Телеграфу", передають Патріоти України.
"Якщо взяти депутатів призовного віку, які підлягають мобілізації, то це буде приблизно 180 людей. Це дві роти. На війну це взагалі не вплине, бо якщо взяти будь-яку військову частину, то мінімальна кількість особового складу — це 5-6 тисяч військових", — сказав Руслан Горбенко.
Він переконаний, що 180 людей не допоможуть армії. Проте наразі п'ять-вісім депутатів точно служить. Горбенко зауважив, що було б і більше бажаючий, проте нардепи не можуть підписувати контракт не тільки з територіальною обороню, але й з будь-якою військовою частиною. Натомість аби цивільна людина перебувала на лінії фронту, потрібне бойове розпорядження.
"Але є пропозиція, і вона міститься в правках до законопроєкту, щоб депутат мав можливість проходити військову службу у військовій частині у вільний час від сесійних тижнів за своїм бажанням", — наголосив він.
Руслан Горбенко переконаний, якщо правки приймуть, то буде більше ніж п'ять-вісім людей, які після засідання парламенту поїдуть на фронт. Зокрема, дехто може бути оператором БПЛА, а хтось водієм вантажівки. "Щонайменше 50-60 депутатів поїдуть, і будуть приписані до окремої військової частини", — додав він.
Головна проблема мобілізації полягає в тому, що одні можуть уникнути служби через корупцію та зв’язки, тоді як інші йдуть на фронт, що створює відчуття несправедливості та підриває довіру до системи. Про це розповів народний депутат, заступник голови К...
Лідерка молодіжного крила Республіканської партії США Кетрін Уайтфорд у день інавгурації Дональда Трампа закликала припинити переслідування Московської церкви в Україні, яка діє під брендом «Української православної церкви» Московського патріархату (УП...