Заступник голови комітету з питань прав людини Руслан Горбенко заявив, що серед депутатів лише близько 180 людей - особи призовного віку. Він вважає, що така кількість особового складу на війну не вплине. Про це він повідомив в інтерв’ю "Телеграфу", передають Патріоти України.
"Якщо взяти депутатів призовного віку, які підлягають мобілізації, то це буде приблизно 180 людей. Це дві роти. На війну це взагалі не вплине, бо якщо взяти будь-яку військову частину, то мінімальна кількість особового складу — це 5-6 тисяч військових", — сказав Руслан Горбенко.
Він переконаний, що 180 людей не допоможуть армії. Проте наразі п'ять-вісім депутатів точно служить. Горбенко зауважив, що було б і більше бажаючий, проте нардепи не можуть підписувати контракт не тільки з територіальною обороню, але й з будь-якою військовою частиною. Натомість аби цивільна людина перебувала на лінії фронту, потрібне бойове розпорядження.
"Але є пропозиція, і вона міститься в правках до законопроєкту, щоб депутат мав можливість проходити військову службу у військовій частині у вільний час від сесійних тижнів за своїм бажанням", — наголосив він.
Руслан Горбенко переконаний, якщо правки приймуть, то буде більше ніж п'ять-вісім людей, які після засідання парламенту поїдуть на фронт. Зокрема, дехто може бути оператором БПЛА, а хтось водієм вантажівки. "Щонайменше 50-60 депутатів поїдуть, і будуть приписані до окремої військової частини", — додав він.
Ветеран, директор Національного антарктичного центру Євген Дикий заявив в інтерв'ю Radio NV, що кількість російських втрат у війні проти України вже почала переходити в якість, передають Патріоти України. «Вони, дійсно, можуть до осені продовжувати так...
Якщо двопартійна єдність в Сенаті щодо зазначеного законопроекту виявиться тривкою, Верхня палата Конгресу США зможе подолати і вето президента, вірогідність чого виключати не можна трапиться. Двопартійний законопроєкт Сенату США про санкції проти Росі...