Штучні вироби поставили на конвеєр: "ПХЗ" освоїв виробництво унікальних реактивних снарядів розробки "Південмашу", замість радянсько-російських аналогів - "Градів"
На ДП "НВО "Павлоградський хімічний завод" опановують виробництво нових вітчизняних реактивних снарядів "Тайфун" з повністю українських комплектуючих. Реактивний снаряд калібру 122 м "Тайфун-1" розроблений науковцями та інженерами державного КБ "Південне" в рамках української ракетної програми, зазначають Патріоти України.
"Це нова розробка - українська ракета яка є альтернативою і заміною старих систем "Град", - розповів головний технолог ДП "НВО "ПХЗ" Олексій Кириченко.
На відміну від старих радянських снарядів 9М22 (та інших модифікацій), що ніколи не вироблялись на підприємствах України (або УССР), новий РС 9М221Ф "Тайфун-1" буде повністю виготовлятися на вітчизняних заводах. "Починаючи від корпусного елемента і закінчуючи гумотехнічними виробами, які там зараз встановлено і саме паливо, яке використано для заправлення, це вже зроблено повністю на вітчизняних компонентах", - відзначив Олексій Кириченко.Нагадаємо, українська версія 122 мм реактивного снаряду має вдвічі більшу максимальну дальність стрільби ніж старий радянський РС (40 км проти 20 км при аналогічній за масою осколково-фугасній бойовій частині у 18,4 кг), що й досі стоїть на озброєнні Збройних сил України. Закладені параметри блискуче підтвердили на весняних пусках "Тайфунів". Розробка КБ "Південне" повинна буде не тільки замінити старі боєприпаси для РСЗВ БМ-21 "Град", а й використовуватись у більш сучасних системах, вже вітчизняної розробки - БМ-21УМ "Берест" та РСЗВ "Верба". Крім того, на базі РС "Тайфун" дніпровські фахівці розробляють керований варіант боєприпасу - "Тайфун-1М". Такі снаряди дозволять наносити набагато більш точні удари по окремим цілям та позиціям ворога, використовуючи для ураження лише кілька РС замість випуску повного пакета з великим розкидом. Перші випробування нового виробу від КБ "Південне" відбулися минулого року. Тоді перевірялася можливість пусків реактивних снарядів на мінімальну дальність (5 км). В жовтні 2019 року макет "Тайфуна" був вперше публічно представлений у Києві на Міжнародній виставці "Зброя та Безпека-2019". Своєю чергою, у квітні цього року, в рамках масштабних ракетних випробувань, відбулися пуски РС 9М221Ф "Тайфун-1" на максимальну дистанцію у 40 км. Випробування проходили на Державному випробувальному полігоні "Алібей" в Одеській області.
Уже протягом дев’яти місяців 100 окрема механізована бригада ЗСУ разом із приданими підрозділами обороняє Торецьк.На цьому напрямку росіяни намагаються застосовувати тактику малих піхотних груп. Про особливості дій ворога на цій ділянці фронту в ефірі ...
Дружина підозрюваного працівника СБУ Артема Шила придбала майна у Дубаї на $4 млн. Про це розповів журналіст-розслідувач проєкту розслідувань Радіо Свобода "Схеми" Кирило Овсяний в етері Еспресо, передають Патріоти України. "Журналісти, за допомогою ве...