Швеція більше не фінансуватиме місцеві парафії РПЦ, через співпрацю Московської патріархії зі спецслужбами РФ та підтримку агресії проти України

У Швеції місцеві парафії РПЦ залишились без державних дотацій, через попередження Служби державної безпеки про контакти представників церкви російською розвідкою. Про це повідомляє Управління підтримки релігійних громад (SST) Міністерства соціальних справ країни.

У SST зазначають, що взяли до уваги те, що предстоятель РПЦ Патріарх Кирило висловив підтримку російській загарбницькій війні проти України.

Управління також поспілкувалось з представниками РПЦ у Швеції про те, чи підтримує їхня релігійна громада війну в Україні. Ті запевнили чиновників, що буцімто проти війни та насильства і що переслідують виключно духовні та миротворчі цілі.

У заяві йдеться про те, що Служба державної безпеки Швеції (SÄPO) в грудні 2023 року надала висновок з попередженням, що представники РПЦ у Швеції контактували з людьми, які працюють на російські служби безпеки та розвідку.

Крім того, повідомляється РПЦ у Швеції неодноразово отримувала значне фінансування від Росії, а її представники діяли у спосіб, що можна вважати заохоченням до вторгнення РФ до України.

Служба безпеки Швеції також вважає, що російська держава використовує РПЦ у Швеції як платформу для збору розвідданих та іншої діяльності, що загрожує безпеці.

Тож SST визнали, що немає передумов для надання парафіям РПЦ грантів на 2024 рік. Як пояснив директор SST Ісак Райхель, державні дотації можуть отримувати лише ті громади, які сприяють зміцненню "фундаментальних цінностей суспільства".

Окупанти атакували дроном швидку на Харківщині

субота, 13 квітень 2024, 15:39

Російська окупаційна армія у суботу, 13 квітня, атакувала безпілотником автівку швидкої допомоги у Харківській області, внаслідок чого постраждав водій бригади. Про це повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов, передають Патріоти України. За йо...

"Я знав, на що йшов": Очільник Херсонської ОВА прокоментував замах на своє життя

субота, 13 квітень 2024, 15:16

Очільник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін підтвердив інформацію СБУ про те, що на нього готували замах. Про це він повідомив у відео, опублікованому в офіційному Телеграм-каналі, передають Патріоти України. "Так, це дійс...