Скандальний ОАСК перед ліквідацією "роздав" мільйони суддям, люстрованим та ексзаступнику генпрокурора, - розслідування

Окружний адміністративний суд міста Києва після 24 лютого 2022 року не працював більш як місяць, а у квітні знову відкрився й запустив "конвеєр" із неоднозначних рішень. За цей час він встиг "роздати" багатомільйонні виплати посадовим особам, зокрема "судді Майдану", відновити низку люстрованих, призначивши їм компенсації, та скасувати санкції щодо компанії з "російським слідом".

Про діяльність суду, який 13 грудня депутати Верховної Ради дозволили ліквідувати, розповів журналіст-розслідувач Данило Мокрик у матеріалі для Bihus.Info. Нагадаємо: президент Володимир Зеленський подав до парламенту невідкладний законопроєкт про ліквідацію ОАСК ще у квітні 2021 року.

Журналіст звернув увагу, що в серпні-2022 суддя Окружного адмінсуду Києва Володимир Келеберда скасував наказ про звільнення ексзаступника генпрокурора Сергія Кізя. Суд ухвалив поновити останнього на посаді прокурора ОГПУ та виплатити йому за вимушені прогули 3,5 млн гривень.

Келеберда пояснив це тим, що наказ не містив належного обґрунтування й був складений із порушеннями інструкції з діловодства.

Через місяць у вересні той же суддя Келеберда відмовився скасовувати абсолютно ідентичний наказ про звільнення іншого співробітника Офісу генпрокурора Ярослава Фалеса. Той, як і Сергій Кізь, у 2019 році не подав заяви на проходження атестації – і був звільнений тодішнім генпрокурором Русланом Рябошапкою.

Хоча накази про звільнення Кізя й Фалеса ідентичні, суддя ОАСК не побачив порушень у другому випадку, цього разу заявивши: "Наказ Генеральної прокуратури України, що оскаржується, був виданий на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією й законами України, враховуючи, що правові підстави для визнання його протиправним і скасування відсутні".

На ці рішення Кізь і Фалес чекали понад два роки. Але низку інших ухвал київський Окружний адмінсуд приймав набагато швидше – практично в "турборежимі".

Наприклад, рішення про довиплату 3,6 млн гривень вихідної допомоги звільненому у квітні судді Конституційного суду Олександру Литвиненку. Вже у травні ОАСК відкрив за його позовом провадження, а у вересні суддя Ігор Качур задовольнив позов.

Ще одну значну виплату під час воєнного стану вказаний суд "віддав" колишній судді Майдану Людмилі Козятник. У 2017-му її звільнила Вища рада правосуддя через те, що під час Революції Гідності вона безпідставно позбавляла посвідчень водіїв учасників протестів.

Козятник вдалося оскаржити своє звільнення у Верховному суді. У 2020 році її відновили – і відразу знову звільнили. Однак тепер вона вимагала виплатити їй гроші за 2017-2020 роки, оскільки звільнення 2017-го визнали незаконним.

Вищезгаданий суддя ОАСК Келеберда задовольнив її позов, присудивши виплату понад 900 тис. гривень. Розслідувач окремо наголосив на тому, що сторону Козятник представляв адвокат Ростислав Кравець, який неодноразово згадується як учасник різноманітних схем у "Плівках Вовка" (записані розмови глави суду Павла Вовка та його підлеглих).

Щодо відновлення на посадах деяких осіб, звільнених за законом "Про очищення влади" – тобто люстрованих, – то до цього причетні судді Аблов, Огурцов, Качур і Погребниченко. Вони також призначали люстрованим великі виплати за вимушений прогул.

Так, колишньому працівнику секретаріату Кабміну Олексію Мажану мають віддати 1,18 млн гривень, а працівнику Служби зовнішньої розвідки Олегу Білявському – 1,67 млн гривень.

"Поведінка Тищенка несумісна зі статусом народного депутата", - Єрмак засудив кума

п’ятниця, 21 червень 2024, 23:12

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак прокоментував конфлікт у Дніпрі за участю народного депутата Миколи Тищенка. . "Подивився відеозапис конфлікту народного депутата Тищенка та військового. Тут нема навіть про що говорити. Поведінка народного депут...

Проросійський уряд Словаччини звинувачуж попередників... у держзраді через військову допомогу Україні

п’ятниця, 21 червень 2024, 21:55

Уряд Словаччини, відомий своїми проросійськими поглядами, звинуватив минулий кабінет у державній зраді та зловживанні службовим становищем через військову допомогу, спрямовану в Україну. . Як повідомляє Bloomberg, Міністерство оборони Словаччини подал...