Дії адміністрації президента США Дональда Трампа за останні кілька тижнів змусили багато країн засумніватися в тому, чи справді Вашингтон – надійний партнер та союзник. Це означає, що світ стоїть за пів кроку до початку нових ядерних перегонів, коли ціла низка розвинених країн почне розробляти свій ядерний щит. Про це пише американське видання Defense One, передають Патріоти України.
Єдине, що стримувало розвинені країни від розробки ядерної зброї, була впевненість у надійності безпекової "парасольки" США. Однак вибір стає очевидним, якщо вже немає ні "парасольки", ні добрих відносин.
Defense One із посиланням на слова низки американських посадовців та експертів описує цілком можливе каскадне розширення кількості ядерних країн у доволі стислі терміни. Найзагрозливіше те, що достатньо буде першої країни, яка про це оголосить, щоб доктрина нерозповсюдження ядерного озброєння залишилася в історії.
Повідомляється, що реальний крок серед розвинених країн може зробити Південна Корея. Тільки-но стане відомо, що Сеул розпочав ядерну програму, її розпочнуть і в Японії.
Щодо Європі, то пропозиція Франції про розширення її ядерної "парасольки" на всю територію ЄС наразі не конкретизована. Тож в уряді Польщі прямо заговорили про власну ядерну зброю. На тлі цього не є неможливим сценарій появи ядерної зброї і в Німеччини.
Видання Defense Express звернуло увагу, що протягом 1950-1960 років розробку ядерної зброї проводила Швеція, але зупинила це під тиском США.
Серед країн Близького Сходу першим кандидатом на отримання ядерного озброєння вважається Саудівська Аравія.
Неназвані американські чиновники оцінюють, що розвинені країни можуть втілити свою ядерну програму за щонайменше один рік. Йдеться про країни, які мають доступ до ядерного паливного циклу: до урану, його збагачення та виробництва ядерного палива. Але в реальності це може тривати довше, адже ядерна зброя – це не лише процес збагачення, а й саме виробництво ядерних зарядів та засобів доставлення.
Видання пов'язує максимальний ризик поширення ядерної зброї саме зараз через те, що Трамп за минулої каденції 2018 року скасував ядерну угоду з Іраном. Тегеран після цього максимально наблизився до отримання ядерної зброї чи просто оголошення про свій ядерний статус. Трамп також не зміг вплинути на ядерну та ракетну програми Північної Кореї, домовитиси з Росією про зміну положень Договору про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-ІІІ).
Посол України у Великій Британії, колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відреагував на злочинний удар РФ по Сумах у неділю, 13 квітня. Про це він написав у соцмережі Х, передають Патріоти України. «Цієї Вербної неділі люди збиралися на службу...
У приміщенні Конгрес-центру СумДУ в Сумах, який сьогодні зруйнували російські терористи, об 11:00 була запланована дитяча вистава. Відповідну інформацію можна знайти на агрегаторі онлайн-квитків, зазначають Патріоти України. Виставу «Примхлива принцеса...