6 липня стало відомо, що міністр інфраструктури Олександр Кубрак і міністр комерції Китаю Ван Веньтао підписали угоду про реалізацію спільних проектів в сфері будівництва інфраструктури. Зокрема, Україна отримає від КНР кошти на пільгових умовах (під 2% на 15 років), інформують Патріоти України.
Пріоритетом у співпраці стане залізничний транспорт, аеропорти, порти, комунікації та муніципальне інженерне будівництво. Аналітик Інституту досліджень зовнішньої політики Стівен Бланк впевнений, що зближення Києва з Пекіном є контрпродуктивним і демонструє непослідовність зовнішньої політики України. У підсумку ця політика може привести до невдоволення у Вашингтоні.
"По-перше, Китай відомий тим, що багато обіцяє, але мало виконує, - говорить Стівен Бланк. - По-друге, це вже викликало негативну реакцію в певних колах в США. Україна залежить від Вашингтона набагато більше, ніж від Пекіна, а Пекін не буде особливо намагатися допомогти Києву".
Екс-посол США в Україні Джон Гербст зазначив, що Україна розуміє цінність відносин зі США, хоча і може розвивати співпрацю з КНР у не чутливих для Білого дому сферах. Хоча з угодами типу продажу "Мотор Січі" українська влада ризикувати не стане.
На думку інших експертів, своїм поворотом на Схід Україна намагається натякнути західним партнерам, що хотіла б отримати більш сильну підтримку в важливих для неї питаннях, наприклад, із "Північним потоком - 2" або членством в НАТО. Експерт фонду Heritage Дін Ченг уточнив, що підтримка Китаю завжди має свою ціну. Запропоновані в Китаї інвестиції не будуть безкоштовними. "Китай проникне в саму ДНК української інфраструктури, і це істотно обмежить опції України в майбутньому. Я можу зрозуміти, чому Україна хоче використовувати це, як важіль впливу, але довготривалий ефект є невизначеним і дуже небезпечним", - говорить експерт.
За його словами, Китай розраховує розширити свій геополітичний вплив. Разом з діловими контрактами Пекін закріпить свої позиції на українському ринку і в майбутньому стане не таким ввічливим і делікатним. Експерти припускають, що під час візиту президента Володимира Зеленського в Вашингтон, тема співпраці з КНР буде порушена на переговорах в Білому домі.
США можуть припинити свою участь у програмі щодо притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини. У Вашингтоні відмовляються називати РФ агресором, передають Патріоти України з посиланням на The Telegraph. За даними видання, США не захотіла на...
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...