"Сподіваюся, позиція Сайдіка щодо Криму така ж чітка, як і в усього ЄС. Дивно, що він не захотів її озвучити", - посол України в Австрії

Відмова спецпредставника ОБСЄ щодо врегулювання ситуації на сході України Мартіна Сайдіка від коментаря про анексію Криму ніяк не змінить ситуації.

Олександр Щерба. Фото: Фейсбук.

Посол України в Австрії Олександр Щерба в коментарі ЗМІ висловив надію, що позиція стосовно Криму спецпредставника ОБСЄ щодо врегулювання ситуації на сході України Мартіна Сайдіка така ж чітка, як і в усього Європейського союзу, передають Патріоти України.

На міжнародному форумі в Зальцбурзі, де був Щерба, Сайдік відмовився озвучити свою позицію щодо російської анексії Криму. "Важко інтерпретувати світогляд інших людей. Для мене було просто дивно, що в питанні, у якому Австрія та ЄС займають чітку позицію, такий досвідчений дипломат не зміг зайняти взагалі жодної позиції. На форумі в Зальцбурзі серед сотень людей, по-моєму, було троє українців. Тому говорити про якусь українську аудиторію там не доводилося. Але слова Сайдіка викликали однакові емоції в мене й кореспондента "Укрінформу". Інші сприйняли це спокійно. Щоправда, на таких міжнародних конференціях все сприймають спокійно. Сподіваюся, позиція Сайдіка щодо Криму така ж чітка, як і в усього Євросоюзу. Дивно, що він не захотів її озвучити. У будь-якому разі, його відмова від коментаря ніяк ситуації не змінить. Міжнародна спільнота монолітна у своєму оцінюванні анексії Криму. І відсутність коментаря одного з дипломатів – це нехай і неприємний, але лише епізод", – підкреслив посол.

Він зазначив, що в Австрії зараз мало стежать за подіями в інших країнах, зокрема в Україні. "Що стосується конкретно Австрії, то тут 29 вересня відбулися вибори, формують новий уряд. Це багатомісячний важкий процес. Тому зараз усю увагу тут сконцентровано саме на внутрішньополітичному житті. І, відповідно, справи інших країн – на периферії суспільної уваги. Ми, безумовно, будемо налагоджувати контакти з новим урядом. Хоча канцлер, найімовірніше, буде тим самим. Отже, багато контактів у нас залишаться зі старих часів. І серед них дуже багато друзів України, досвідчених дипломатів, які розуміють, що до чого. Тому я в цьому плані – оптиміст", – заявив Щерба.

Джерело: Гордон

"Москва будет гореть": На Telegram-каналі мера столиці рф і з'явились проукраїнські гасла (фотофакти)

понеділок, 22 червень 2026, 6:33

У неділю, 21 червня, в особистому Telegram-каналі мера Москви Сергія Собяніна раптом з'явилися заклики перекидати кошти на Збройні сили України і гасла "Слава Україні", передають Патріоти України. . Пізно ввечері на каналі почали поширюватися масово п...

Дають ворогу по зубах: Українські далекобійні дрони-камікадзе стали головним козирем ГУР у глибоких ударах по Росії, - Politico

понеділок, 22 червень 2026, 6:24

Фахівці української військової розвідки ГУР під покровом ночі на засекреченому складі здійснюють збирання та підготовку до запуску безпілотних літальних апаратів далекої дії «Лютий». Ці керовані штучним інтелектом дрони-камікадзе здатні транспортувати ...