Справу про екстрадицію Фірташа розглядатимуть з початку: Біглий український олігарх влаштувався у Відні білоруським "дипломатом"

"Любий друг" Ющенка, Януковича і низки можновладців у Москві з 2014 року успішно уникає процедури своєї видачі до США за звинуваченнями у тамтешніх злочинах на десятки роки ув'язнення

Український одіозний бізнесмен Дмитро Фірташ намагається отримати дипломатичний імунітет через роботу при UNIDO – однієї з маловідомих для широкого загалу міжнародних агенцій у структурі ООН, яка має сприяти індустріалізації постколоніальних країн третього світу.

Це випливає з тексту рішення Вищого земельного суду Відня у кримінальних справах від 14 червня, який є в розпорядженні DW.

У тексті рішення віденського суду вказано, що Фірташ має статус "радника постійного представництва Республіки Білорусь при міжнародних організаціях у Відні" ще з 2021 року. Саме на підставі цього статусу Фірташ вимагає зупинити процедуру екстрадиції до США, посилаючись на дипломатичний імунітет.

Аби довести, що Фірташ як радник при UNIDO має статус дипломата, включно з дипломатичною недоторканістю, адвокати бізнесмена у жовтні 2021 року передали суду юридичну експертизу, підготовану одним із західноєвропейських професорів з міжнародного права.

Водночас Міністерство юстиції Австрії повідомило суд, що Фірташ не акредитований належним чином при UNIDO і не має відповідної акредитаційної картки від австрійського Міністерства закордонних справ – тобто не вважається особою, на яку поширюються привілеї дипломата, включно з імунітетом.

Суди попередніх інстанцій не визнали дипломатичного імунітету Фірташа, однак Вищий земельний суд Відня у кримінальних справах повернув справу на розгляд у першій інстанції, зобов'язавши суд самостійно визначити, чи визнавати дипломатичний імунітет Фірташа.

У посольстві Білорусі в Австрії не відповіли, чим саме займається Фірташ у статусі радника постпреда Білорусі при міжнародних організаціях. Також невідомо, чи було призначення Фірташа радником у Відні погоджене із самопроголошеним білоруським президентом Александром Лукашенком або урядом у Мінську і з чиєї саме ініціативи українець почав працювати на цій посаді.

Нагадаємо, Дмитра Фірташа затримали в Австрії в березні 2014 року на запит американських слідчих, але випустили під заставу у 125 мільйонів євро, після чого він оскаржував свою екстрадицію в США. Олігарху загрожує до 50 років тюрми і конфіскація всіх активів.

Сирський назвав основну причину масованого повітряного удару РФ по Україні

четвер, 24 квітень 2025, 13:16

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський прокоментував масований комбінований удар РФ по Україні. Нагадав, що окупанти зазнають критичних втрат на фронті та не мають жодного стратегічного здобутку, тому обирають бити по цивільній інфра...

Україна таємно відправила своїх інструкторів до Британії: Стали відомі подробиці

четвер, 24 квітень 2025, 12:24

Україна таємно відправила своїх інструкторів до Великої Британії, щоб навчити британських військовослужбовців новітній російській тактиці використання безпілотників на полі бою для кращої підготовки до конфлікту, пише The Times, передають Патріоти Укра...