Спроба уникнути паніки: У Росії приховали статистику соцвиплат, щоб не вирахували їхні втрати у війні

Російський уряд приховав дані про отримувачів послуг соціальної підтримки у 2022 році, щоб приховати втрати, які російські війська зазнали в перший рік війни в Україні, передають Патріоти України.

Джерело: Інститут вивчення війни (ISW)

Деталі: Російське опозиційне видання "Верстка" провело розслідування Єдиної державної інформаційної системи соціального захисту РФ і 4 березня повідомило, що соцзахист приховав дані про отримувачів соціальних виплат у 2022 році.

Це також може бути пов'язане з тим, щоб приховати неспроможність уряду РФ виплатити обіцяну соціальну допомогу вразливим верствам населення.

"Верстка" зазначила, що частина прихованих даних містить інформацію, яка може виявити масштаби втрат в Україні, наприклад показники про "вдів військовослужбовців, які загинули під час проходження військової служби" та "громадян, які отримали поранення, контузії, травми та каліцтва під час виконання обов'язків військової служби".

Інститут вивчення війни припускає, що статистику приховали, щоб запобігти соціальному невдоволенню, що виникло навколо повідомлень про втрати росіян в Україні.

Цією інформацією поділилися лише у 2023 та 2024 роках, коли лінія Кремля щодо втрат Росії дещо консолідувалася, щоб усунути соціальні шоки.

Можливо, Кремль також приховав дані соціальних служб за 2022 рік, щоб приховати свої проблеми з наданням обіцяних заходів соціальної підтримки різним особам, особливо тим, хто постраждав від першого року війни.

Хочуть знову відправити на війну: У РФ відловлюють зеків, які повернулись з фронту

субота, 20 квітень 2024, 23:53

У Кремлі зацікавлені в тому, щоб колишні ув’язнені, які повернулися з фронту, знову скоювали злочини та повертались до вʼязниць, звідки їх забирають на війну проти України. Про це в етері телеканалу FREEДОМ розповіла директорка фонду "Русь Сидящая" Оль...

Допомога США Україні: Шмигаль розповів, як розподілять кошти

субота, 20 квітень 2024, 23:42

У суботу, 20 квітня 2024 року, Палата представників США схвалила запропонований спікером Майком Джонсоном законопроект щодо фінансової та військової допомоги Україні. Ним передбачено витрати американського бюджету на рівні понад 60 млрд доларів, нагаду...