Якщо Україна стане державою-кандидатом у члени Європейського союзу, ЄС зможе забрати у країни такий статус, якщо Київ порушить свої зобов'язання. Зокрема, це стосується проведення необхідних реформ для членства в Євросоюзі, передають Патріоти України.
Такий пункт запропонувала ввести Європейська комісія у висновку щодо надання статусу кандидата Україні. Про це йдеться у статті "Української правди".
Як зазначається, раніше таких положень не було у рішеннях Єврокомісії щодо членства будь-якої іншої держави. А зараз Брюссель, врахувуючи особливе становище України, ухвалив таке рішення одночасно щодо України та Молдови.
У матеріалі сказано, що Брюссель хоч і дав України позитивний висновой, вітм по суті сказав, що Київ не готовий бути кандидатом. Крім того, було визначено сім блоків реформ, які державі необхідно виконати, щоби зберегти статус кандидата в члени ЄС.
"Брюссель лишає за собою право забрати цей статус у будь-який момент, або ж навпаки – пересунути Україну або Молдову на наступний етап (дорогою до вступу в ЄС)", – пояснив автор.
Євросоюз не визначив точну дату, до якої Україна має довести здатність проводити реформи. В пропозиції визначено, що ЄК проведе першу оцінку наприкінці 2022 року, однак для відновлення реформ мають завершитися бойові дії. У такому разі, як припускає автор, термін може бути продовжений.
Серед іншого, для збереження статусу кандидата Київ має завершити призначення вже обраного на конкурсі очільника САП, провести конкурс глави НАБУ, тощо.
Станом на початок липня країна-агресор Росія залучила до геноцидної війни проти України понад 700 тисяч військоволужбовців. Це новий рекорд. Про це напередодні повідомила LIGA.net з посиланням на дані Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України, передають...
Український журналіст Богдан Буткевич уперше прокоментував свою мобілізацію після того, як його дружина і журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва заявила, що чоловіка мобілізують "через критику влади". Свою реакцію він опублікував у Facebook 11 липня, пер...