Інженерно-аеродромні батальйони Повітряних Сил ЗСУ отримають військово-технічну допомогу від США, передають Патріоти України з посиланням на АрміяInform.
Наразі обладнання й техніка вже проходять процес розмитнення і облікування в інженерно-аеродромному управлінні командування Повітряних Сил.
Загалом у складі Повітряних Сил ЗСУ дві відповідних частини:
Завданням інженерно-аеродромних батальйонів є відновлення існуючої інфраструктури летовищ, а також будівництва нових аеродромів.
Станом на 1 січня 1992 року аеродромна мережа Повітряних Сил ЗСУ налічувала майже 120 аеродромів, серед яких 63% мали штучну злітно-посадкову смугу.
Більшість з них занепали, частину незаконно розібрали, а ті що знаходились у використанні ПС ЗСУ до 2014-го були не в найкращому стані, тобто роботи українським інженерно-аеродромним батальйонам вистачає, а за існуючої загрози з боку Росії їх відновлення є дуже актуальним завданням.
Завдання з оперативного ремонту військового аеродрому навіть відпрацьовували за участі міжнародних партнерів у рамках міжнародних військових навчань Sea Breeze 2019.
Тоді бійці 133-го будівельного батальйону флоту США (Naval Mobile Construction Battalion 133) допомагали у відновленні злітно-посадкової смуги військового аеродрому Кульбакіне в Миколаєві.
Американські військові будівельники за допомогою наявного в них обладнання демонтували зруйновані плити. Вже на місці демонтованої сформували арматурну сітку та залили її бетоном, за для формування нової бетонної плити на злітно-посадковій смузі аеродрому.
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив факт купівлі очільником Чечні Рамзаном Кадировим українських полонених у росіян для обміну, передають Патріоти України. Водночас він підкреслив, що такі випадки рідкісн...
Варіант негайного припинення вогню на поточній лінії зіткнення з наступним обговоренням подальших кроків Москву «не влаштує». Про це на зустрічі із главою МЗС Туреччини Хаканом Фіданом заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, повідомляють Пат...