На секретному заводі в центрі Росії інженери почали випускати термобаричні безпілотники і дрони-приманки. Вони призначені для придушення української оборони, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press.
Відомо, що термобаричні боєголовки створюють вихор високого тиску та тепла, що може проникати через товсті стіни. Вони висмоктують весь кисень на своєму шляху і мають жахливу репутацію через травми, які наносяться навіть за межами місця початкового вибуху: ураження легень, очних очних яблук, пошкодження мозку.
Водночас, за словами людини, знайомої з виробництвом російських безпілотників, Росія розробила план з дронів-приманок ще наприкінці 2022 року, давши йому кодову назву Operation False Target.
Ідея полягала в тому, щоб запустити озброєні безпілотники разом із десятками дронами-приманками, іноді набитих ганчірками чи пінопластом, що не можна було їх виявити та відрізнити від тих, що несуть справжню бомбу. Таким чином, українські сили мають ухвалювати миттєві рішення про те, як витрачати обмежені ресурси для рятування життів та збереження критичної інфраструктури.
"Ідея полягала в тому, щоб зробити дрон, який створював би у противника почуття повної невизначеності. Тож він не знає, чи справді це смертоносна зброя... чи, по суті, поролонова іграшка. З термобарикою тепер є "величезний ризик", що озброєний дрон може відхилитися від свого курсу і опинитися в житловому районі, де "збитки будуть просто жахливими", - сказало джерело.
Російська армія у неділю, 17 листопада, обстріляла теплоелектростанції ДТЕК. Обладнання станцій пошкоджене. передають Патріоти України з посиланням на ДТЕК. "Атаковано теплоелектростанції ДТЕК. За попередньою інформацією, постраждалих немає", - йдетьс...
Російська окупаційна армія продовжує вести активні наступальні дії на багатьох ділянках фронту та має місцями частковий успіх. На Куп'янському напрямку загарбники знаходяться у географічно вигідних умовах для оборони. При цьому загрозливіша ситуація по...