"Супутник не потрібен": Експерт назвав високоточну західну зброю, на яку не впливають російські РЕБи

Експерт назвав високоточну західну зброю, на яку не впливають російські РЕБи: чи має її Україна

Є озброєння, яке взагалі не пов'язано з системами управління та слідкування зі супутником, тобто без радіоконтакту.

Днями видання The Washington Post опублікувало колонку, в якій з посиланням на високопоставлених українських військових заявило, що значна частина американських високоточних боєприпасів виявилася вразливою для перешкод російських систем радіоелектронної боротьби. Як розповів УНІАН військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, така проблема дійсно є, інформує UAINFO.org.

"GLSDB, ракети М31 для HIMARS, деякі види снарядів, як от Excalibur – усі вони раніше працювали практично без захисту від РЕБ. Тож росіяни знайшли механізми, як втрутитися в їхню роботу. А точніше – в роботу зв'язку цих снарядів із супутниками. У зв’язку з цим точність наведення цих снарядів була зменшена до такого рівня, що просто не було сенсу ними взагалі працювати", - розповів він.

Відповідаючи на питання, чи існують високоточні боєприпаси, які не вразливі до дії РЕБ, Світан зазначив що є озброєння, яке взагалі не пов'язано з системами управління та слідкування зі супутником, тобто без радіоконтакту.

Як один із прикладів він назвав касетні ракети ATACMS M39 дальністю 160 км, які Україна використовує з минулого року.

"У них система наведення інерціальна, їм супутник не потрібен. І, відповідно, проти них взагалі не існує механізмів боротьби РЕБами", - зазначив експерт.

Також він зазначив, що у ракетах AASM "Hammer", які будуть іти в комплекті до літаків F-16, хороша система наведення і на неї майже не впливає російська РЕБ.

Світан зазначив, що майже всі авіабомби, які використовуються для F-16 – нового покоління, з новим обладнанням.

"Наприклад, одна з найпоширеніших – ракета JASSM. У неї система наведення працює по трьох каналах, з контролем за супутниковим зв'язком, з прив'язкою до місцевості та так званою машинною пам'яттю. Простіше кажучи, вона зможе обходити практично всі системи радіоелектронної боротьби росіян", - підкреслив він.

Загалом, за словами експерта, більшість ракет американського виробництва вже можуть це робити. Питання виникають лише до тих ракет, які старі, наприклад ракети М31 для HIMARS, які були створені ще на зорі виникнення GPS-зв'язку. Зараз їх потрібно просто переробити і вони знову стануть актуальними на полі бою.

Литва братиме участь у фінансуванні українського ВПК задля випуску далекобійно зброї. Перший транш - €10 000 000

неділя, 24 листопад 2024, 23:45

Литва профінансує виробництво української далекобійної зброї. Погоджено перший транш у розмірі 10 млн євро, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров, передають Патріоти України. . У Вільнюсі він підписав відповідний меморандум з міністром оборо...

Путін запропонував щось дуже вигідне? КНДР, імовірно, постачає Росії свою найпотужнішу артилерію, - Business Insider

неділя, 24 листопад 2024, 22:40

Передача артилерії, яка відбулася нещодавно, доповнює багатотисячну армію, яку КНДР направила на війну на боці РФ, пише Business Insider, передають Патріоти України. Журналісти зазначають, що в соцмережах почали з’являтися кадри, на яких знято північно...