Небажання Сербії підтримувати санкції Європейського Союзу проти Росії може поставити під загрозу прагнення країни приєднатися до блоку. Країна, як і раніше, займає позицію нейтралітету, коли йдеться про НАТО та країну-терориста. Але тепер Сербія може бути змушена вибрати сторону через зростаючий тиск з боку Брюсселя. Як заявив заступник голова Європейської комісії Маргарітіс Схінас, "багато лідерів оглядаються навколо і очікують, що в ці важкі моменти всі розділять спільність проекту, і особливо ті, хто прагне бути з нами". Про це повідомляє Euronews, передають Патріоти України.
Виступаючи після відкриття заводу з виробництва авіаційних двигунів у Белграді, президент Сербії Олександр Вучич визнав, що зазнає тиску через санкції проти Росії. "Вони всі хочуть, щоб ми ввели санкції. Це те, що ви теж шукаєте… Я це розумію. Я приймаю це як політично законне та легітимне прохання і все", – сказав він.
Очікується, що Єврокомісія опублікує звіт про процес вступу Сербії наступного тижня після того, як вона висловила серйозне занепокоєння щодо нещодавніх зовнішньополітичних консультацій з Росією. І це, незважаючи на заклики ЄС розірвати відносини з Москвою. "Щодо самих результатів, важливо сказати, що ми є частиною Європейської політичної спільноти, незалежно від того, вводимо ми ці санкції чи ні", – підсумував Вучич.
Президент Росії Володимир Путін зараз максимально підіймає ставки щодо війни проти України. Але диктаторпрекрасно розуміє, що часу на все це практично немає через жахливі тенденції в російській економіці. Таку думку ексміністр закордонних справ України...
Експерт-міжнародник Євген Добряк зазначив, що Трамп, можливо не до кінця розуміючи ситуацію, фактично стає на бік Росії. Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. "Наразі Трамп активно просуває політику зближення з Рос...