Небажання Сербії підтримувати санкції Європейського Союзу проти Росії може поставити під загрозу прагнення країни приєднатися до блоку. Країна, як і раніше, займає позицію нейтралітету, коли йдеться про НАТО та країну-терориста. Але тепер Сербія може бути змушена вибрати сторону через зростаючий тиск з боку Брюсселя. Як заявив заступник голова Європейської комісії Маргарітіс Схінас, "багато лідерів оглядаються навколо і очікують, що в ці важкі моменти всі розділять спільність проекту, і особливо ті, хто прагне бути з нами". Про це повідомляє Euronews, передають Патріоти України.
Виступаючи після відкриття заводу з виробництва авіаційних двигунів у Белграді, президент Сербії Олександр Вучич визнав, що зазнає тиску через санкції проти Росії. "Вони всі хочуть, щоб ми ввели санкції. Це те, що ви теж шукаєте… Я це розумію. Я приймаю це як політично законне та легітимне прохання і все", – сказав він.
Очікується, що Єврокомісія опублікує звіт про процес вступу Сербії наступного тижня після того, як вона висловила серйозне занепокоєння щодо нещодавніх зовнішньополітичних консультацій з Росією. І це, незважаючи на заклики ЄС розірвати відносини з Москвою. "Щодо самих результатів, важливо сказати, що ми є частиною Європейської політичної спільноти, незалежно від того, вводимо ми ці санкції чи ні", – підсумував Вучич.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...