Сигнал Росії! Капітан запасу ВМС України прокоментував навчання НАТО в Балтійському морі

Капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко вважає, що майбутні навчання НАТО в Балтійському морі, де відпрацьовуватиметься запобігання російській агресії в регіоні, - це сигнал самій Росії та фактор її стримування, передають Патріоти України.

"Коли подивилися на те, що було в Чорному морі, зрозуміли, що може бути висадка російських сил. Навчання НАТО проводяться з метою оборони узбережжя і запобігання висадки ворожого десанту, зокрема. НАТО активно бере участь. Це не перші навчання. Створено корпус, який здійснюватиме берегову охорону. Його штаб знаходиться в Польщі. Навчання, які плануються, їхнє керівництво здійснюватиметься з військово-морської бази Росток. Це база німецька. Нещодавно туди було переміщено морське командування Військово-морських сил Німеччини. Це серйозний сигнал Росії та фактор її стримування", – пояснив він в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Водночас він зауважив, що хоча РФ і втрачає позиції в Балтійському морі, адже втрачає вихід до нього, країна-агресор все ще намагається відродити Балтійський флот. При цьому, за його словами, Балтійське море має багато спільного із Чорним морем.

"Після окупації Криму балтійські країни дуже багато зробили висновків і зрозуміли, що існує реальна загроза країнам Балтії насамперед з боку Російської Федерації. Були певні плани щодо захисту цих країн. Приміром, країни НАТО підтримували ці країни шляхом проведення повітряного патрулювання. Прибували туди різні літаки з інших країн. Регулярно проходили навчання. Але Росія попри свої спроби якимось чином відродити Балтійський флот, все одно втрачала позиції. І ці позиції вона втрачала, бо втрачала доступ до Балтійського моря. Зі вступом Швеції до НАТО Росія контролюватиме лише 7% узбережжя Балтійського моря. 93% у руках країн НАТО. Проте загроза країнам НАТО залишається", – вважає капітан 1-го рангу запасу.

Риженко переконаний, що ВМС Росії будуть ретельно стежити за навчаннями країн НАТО в акваторії Балтійського моря. "З боку Росії основна загроза виходить з боку Калінінградської області – там сформовано військово-морський бастіон. Там є і надводні кораблі, і літаки, і ударні ракетні комплекси", – резюмував він.

Як стало відомо 2 вересня, країни НАТО та партнери альянсу проведуть масштабні військово-морські навчання в акваторії Балтійського моря. Прогнозується, що в них візьмуть участь близько 30 кораблів та понад 3 тисячі військових.

Глава ВМС Німеччини Ян Крістіан Каак заявив, що військові відпрацьовуватимуть протидію можливому нападу з боку Росії. Ці навчання під назвою "Північне узбережжя" почнуться 9 вересня і триватимуть два тижні.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Чи застосує Росія ядерну зброю? Путін намагається викликати нову хвилю паніки, - аналітики

четвер, 26 вересень 2024, 22:55

Росія навряд застосує ядерну зброю, а президент РФ Володимир Путін намагається викликати нову хвилю паніки у західних лідерів внесенням змін до ядерної доктрини. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти У...