Ситуація дуже складна: Британський генерал заявив, що частина України може на тривалий час залишитися в окупації росіян

За останній тиждень українські війська відступили від Сєвєродонецька. Що для Росії є "відчутною перемогою", але в сусідньому Лисичанську, останньому великому місті Луганська, що все ще утримується українськими військами, очікується запекла боротьба. Москва усвідомлює, що стратегічно вона програє цю війну. РФ ізольовано від міжнародної спільноти. Про це сказав генерал Річард Барронс, відставний офіцер британської армії, колишній голова командування Об’єднаних сил, Sky News.

"Це держава-вигнанець Цього року її економіка скоротиться, можливо, на 15%. І якщо Україні дадуть можливість переозброїтися та переозброїтися, тоді Україна з часом переверне військовий хід і почне витісняти росіян", - сказав генерал.

На запитання, чи зараз війна йде на користь Росії, Барронс відповів: "Я думаю, що в короткостроковій перспективі це так (війна зараз йде на користь Росії. - ред.). Росія відчує, що вона зараз на трохи менше чверті України. Вона знає, що Україна не має військового потенціалу, щоб викинути їх.

Водночас, говорячи про захоплення росіянами Сєвєродонецька, генерал наголосив, що окупанти у жодному разі "не повинні думати, що вони просунуться далі на Донбас, не заплативши дійсно високої ціни за втрати і обладнання, яке буде знищено".

"І вони будуть знати, що їхня здатність захопити увесь Донбас буде обмежена через український опір", - зазначив він. Аналітик оборони професор Майкл Кларк також сказав, що захоплення Росією Сєвєродонецька є "символічно значущим". "Це місто дає Росії північну частину Донбасу", – сказав він.

Колишній начальник Генштабу генерал Річард Донат зауважив, що наразі "надзвичайно критичний момент". "У недалекому майбутньому настане час, коли росіяни отримають контроль над цими двома провінціями Донбасу, а це їхня стратегічна гра зараз. Тепер Захід може сказати росіянам, що вони мають піти. Росіяни не підуть добровільно, і хто їх змусить?" - каже відставний британський офіцер Річард Донат.

За його словами, НАТО не збирається розпочинати операцію з вибиття росіян з України, тобто прямо втручатися у війну. "Тому може виникнути нова реальність, коли частина території суверенної України залишається окупованою росіянами протягом досить тривалого часу", - додав він.

Захоплення пів України і навіть вбивство Зеленського: У Washington Post опублікували секретні плани Путіна перед вторгненням

вівторок, 16 серпень 2022, 18:33

У жовтні 2021 року США вже розуміли, що Росія готує напад на Україну, і намагалися переконати союзників і президента Володимира Зеленського у реальності ризику. Плани президента РФ Володимира Путіна були дуже зухвалими і передбачали захоплення більшої ...

"Знову бавовна": Гайдай повідомив про вибухи в окупованому Лисичанську

вівторок, 16 серпень 2022, 18:30

В тимчасово окупованому Лисичанську Луганської області сьогодні, 16 серпня, пролунав вибух. Про це повідомив глава Луганської ОВА Сергій Гайдай в Facebook, передають Патріоти України. "Навіть не знаю, як анонсувати новину….Луганщина нищить окупантів.....