"Те, що було соромом, стало проявом нібито політичного реалізму": Ексглава МЗС Польщі розкритикував новий уряд за "політику гієни" щодо України

Колишній міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович розкритикував політику уряду прем'єр-міністра країни Дональда Туска щодо України та назвав її «політикою гієни». Про це він написав у своїй колонці, яка вийшла у виданні Rzeczpospolita під заголовком «Політика гієни почувається добре», передають Патріоти України.

«Коли рік тому я назвав зовнішню політику партії Право і справедливість щодо України та Волині політикою гієн, я не очікував, що вона набуде статусу державної політики в новому уряді. Те, що було соромом, стало проявом нібито політичного реалізму», — зазначив він.

За його словами, ця метафора описує політику, яка має на меті отримати вигоду, коли партнер перебуває у скрутному становищі, наприклад, під тиском російських військ.

За словами Чапутовича, слова ексміністра закордонних справ України Дмитра Кулеби про геноцид на Волині та акцію "Вісла" були невдалими, але український міністр також сказав, що Україна «не має жодних проблем з продовженням ексгумацій», за умови, що Польща застосовуватиме принцип взаємності та шанобливо ставитиметься до могил українців.

«Чи є в цих очікуваннях щось ганебне? Чи можна виправдати руйнування українських могил злочинами, скоєними вояками УПА на Волині?», — зазначається у колонці.

Він додав, що йдеться насамперед про відновлення пам’ятника українським воїнам у Монастирі, який був зруйнований невідомими зловмисниками. Тоді президент України Володимир Зеленський домовився з президентом Польщі Анджеєм Дудою, що він буде відновлений.

«Так і сталося, тільки відновлений він був у провокаційний спосіб, оскільки з нього зникли імена загиблих воїнів. Українці відчули себе ошуканими Чи можна виправдати руйнування українських могил злочинами, скоєними вояками Української повстанської армії проти поляків?», — сказав Чапутович.

Читайте також: Голова МЗС Польщі закликав припинити допомогу українським біженцям, щоб вони йшли воювати

За його словами, дозвіл на поховання є «не лише правом, але й моральним імперативом нашої цивілізації».

Напередодні польське видання Onetg писало, нібито Зеленський «здивував» польську делегацію, коли «не найкращим чином» спілкувався з главою МЗС Польщі Радославом Сікорським під час зустрічі у Києві 13 вересня, зазначивши, що атмосфера була напруженою та «близькою до сварки». Тоді він нібито звинуватив Польщу у недостатній підтримці України в процесі переговорів щодо вступу до ЄС. У відповідь Сікорський зауважив, що Україна вже протягом десятиліття намагається приєднатися до Євросоюзу та назвав терміни, запропоновані українською владою, нереалістичними.

Росіяни зазнають шалених втрат, але продовжують тиснути: Федоренко назвав найгарячіший напрямок на Харківщині

середа, 9 жовтень 2024, 23:40

Командир Батальйону ударних БпАК "АХІЛЛЕС" 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко зазначив, що на Куп'янському напрямку росіяни зазнають шалених втрат, але продовжують тиснути. Про це він сказав в етері телекан...

У Путіна буде істерика? В Ердогана зробили заяву про повернення окупованих територій України і згадали Крим

середа, 9 жовтень 2024, 22:55

Туреччина підтримує територіальну цілісність та суверенітет України, а також - повернення окупованих територій та анексований Крим. Про це заявив головний радник президента Туреччини Ялчин Топчу під час зустрічі з заступником голови Меджлісу кримськота...