За часів керування закупівлями МОЗ Довганчин причетна до низки скандальних закупівель. Наприклад, закупівлю "швидких" за мільярд гривень за завищеною ціною. Чи закупівлю ліків для онкохворих, якої насправді не було. Тоді вона як одна з відповідальних за цей напрямок запевняла: тендери "йдуть у поточному режимі".
Журналісти в березні зафіксували, що Довганчин часто відвідує центральний офіс міністерства.
За словами колишньої очільниці Директорату стратегічного планування та євроінтеграції МОЗ Ірини Литовченко, нині Довганчин займається тим же тендерним комітетом і міжнародними закупівлями:
"Зараз Галина Довганчин вносить свої корективи до тендерного комітету, а також до постійної робочої групи, яка супроводжує міжнародні закупівлі, формує перелік тих препаратів, які закуповує держава на тендерах. Забирає звідти людей, які прийшли в міністерство за часів Уляни Супрун, і переформатовує, додає туди якихось інших людей, для того щоб мати безпосередній вплив на ті торги, які будуть зараз відбуватися".
Сама Довганчин стверджує, що відвідує МОЗ як директор державного підприємства "Нове життя". Але це підприємство підпорядковане Міністерству економічного розвитку і торгівлі.
Галина Довганчин як профільний посадовець наприкінці 2013 року відстоювала ринковість ціни закупівлі "швидких" на загальну суму близько мільярда гривень. 2014 року було встановлено, що ціну на медобладнання для цих "швидких" обраний МОЗ постачальник завищив усемеро, повідомляють "Наші гроші".
Нагадуємо минулорічну інавгураційну промову президента Володимира Зеленського у стінах парламенту 20 травня.
"І моє обрання доводить: громадяни втомилися від досвідчених, системних, надутих політиків, які за 28 років створили країну можливостей.
Можливостей "відкатів", "потоків", "дерибанів".
Ми збудуємо країну інших можливостей", - казав тоді Зеленський.
Дивитися із 13.21 хв.
2014 року проти ексміністра Раїси Богатирьової порушили кримінальну справу. Генеральна прокуратура звинуватила її в розтраті державних коштів в особливо великих розмірах.
За даними слідчих, ішлося про розтрату у 2011-13 роках 63,5 млн грн під час закупівлі імунобіологічних препаратів, лікарських засобів, виробів медичного призначення та обладнання за значно завищеними цінами. Та 279 млн грн - під час закупівлі інсулінів.
Була в міжнародному розшуку. Повернулася в Україну торік у серпні. Тоді ж її було затримано прикордонниками.
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...
Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...