Удари по двох військових аеродромах РФ стали не просто холодним душем для росіян, а викликали справжню паніку. І це зрозуміло: уявити, що "ворожі" безпілотники безперешкодно пролетять понад 600 км у повітряному просторі РФ, мало хто міг,передають Патріоти України.
Це приниження "другої армії у світі" та особисто кремлівського диктатора Путіна вже порівняли з іншим грандіозним скандалом, коли німецький пілот-аматор посадив легкомоторний літак прямо в центрі Москви.
Що сталося
Рано-вранці 5 грудня пролунав потужний вибух на військовому аеродромі "Енгельс-1" у Саратовській області. Мінімум два бомбардувальники зазнали серйозних пошкоджень через атаку невідомого БПЛА.
Цього ж дня на військовому аеродромі "Дягілєво" під Рязанню вибухнув бензовоз, внаслідок чого також були пошкоджені літаки.
Пікантність ситуації в тому, що на обох аеродромах базуються літаки дальньої авіації, які є носіями стратегічної ядерної зброї і входять до ядерної тріади Російської Федерації – вона включає ядерні сили наземного, морського і повітряного базування. Тобто удару було завдано по авіаційній компоненті сил ядерного стримування РФ.
За кілька годин російське Мінборони "поспішило" заявити, що засобами ППО "українські БПЛА були перехоплені". Але це викликало у росіян уже істеричний сміх.
"Ми проти них як сліпі"
Афілійований з ПВК "Вагнер" канал GreyZone, а також російський "військкор" Олександр Коц заявили, що атака могла бути зроблена за допомогою реактивних БПЛА Ту-141 "Стриж". Цей багаторазовий радянський оперативно-тактичний безпілотний розвідувальний літальний апарат має дальність польоту до 1000 км.
Однак багато хто не погодився з цим припущенням і згадав заяву "Укроборонпрому" про нову розробку – тим більше, що за день до вибухів стало відомо про фінальний етап випробувань українських БПЛА (дальністю близько 1000 км).
Деякі антиукраїнські канали зробили висновок, що "версія з Ту-141 "Стриж" є брехнею від керівництва РФ, щоб приховати факт постачання Заходом зразків далекобійної зброї Україні".
Налякані атакою на аеродроми росіяни почали обговорювати "українську суперзброю" і що буде далі. Дехто припустив, що тепер уже українці можуть "спокійно вдарити по Москві".
Найбільше, звичайно, занервували через протиповітряну оборону, яка виявилася безсилою. Дісталося і вічно брешучому міноборони РФ, якому давно не вірять самі росіяни.
"Дивно, що сучасне озброєння, яке не має аналогів і яким тепер російська армія озброєна на 80% (якщо, звичайно, вірити звітам), так нічого до ладу не змогло протиставити стародавній розробці цивілізації, що пішла в минуле. Чи то аналогів не має в російській армії не 80%", чи то древні калоші – недосяжний рівень для аналогів не мають виробів. Ну, чи генерали з головнокомандувачами не тієї системи, що загалом теж як версія цілком може бути озвучено", – їдко висловився російський аналітик Анатолій Несміян у своєму Telegram-каналі.
Право на захист
Представник Головного управління розвідки МОУ Андрій Юсов не підтвердив, але і не спростував причетність Сил оборони України до "НП" на військових об'єктах РФ.
"Можу розділити з усією країною хороші новини, коли у терористів щось палає, це не може не викликати позитиву. Тим більше, коли палають якісь летовища і місця базування стратегічних бомбардувальників, які вбивають мирних людей. Але все інше після перемоги ми зможемо детальніше проговорювати. За те, що відбувається на території держави-агресора відповідає уряд держави-агресора. Сьогоднішні події – це чергова ознака деградації їхньої, в тому числі, і військової інфраструктури. Все інше ми не можемо ані підтвердити, ані спростувати", – повідомив Юсов.
Те, що Україна має повне право оборонятися проти російської військової агресії, чудово розуміють у всьому світі. Представник Європейського союзу Петер Стано під час брифінгу 5 грудня озвучив чітку позицію щодо цього.
"Україна веде законну оборонну війну. Україна перебуває під жорстокою незаконною атакою і має повне право, зафіксоване також міжнародним правом, захищати себе проти цієї агресії, щоб захищати своїх людей та територію. Ось чому Євросоюз та члени ЄС підтримують Україну різними засобами: фінансовими, економічними і військовими", – сказав Стано.
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
Політику нової адміністрації США багато хто в Європі порівнює із Мюнхенською змовою 1938 року, коли Британія та Франція "здали" Гітлеру Чехословаччину. Але з Україною так не вийде, тому що українці, на відміну від чехів 87 років тому, вирішили чинити з...