Влада Кіпру позбавила громадянства вісьмох людей, серед яких - український бізнесмен Ігор Коломойський, якому надали натуралізацію за значні інвестиції в острівну країну. Про рішення уряду у суботу, 14 вересня, повідомила кіпрська газета Philenews, передають Патріоти України.
Зазначається, що Коломойський мав громадянство Кіпру з 2010 року. Також з 1995 року в нього є ізраїльське громадянство.
Коломойському видали так званий "золотий паспорт" Кіпру за програмою "громадянство в обмін на інвестиції в економіку країни". Однак, як зазначає Philenews, він не згадав у своїй заяві про натуралізацію про справу про ухилення від сплати податків у Росії, яку проти нього відкрили у 2008-му.
У рішенні Кабінету міністрів Кіпру зазначається, що як до, так і після натуралізації Коломойський "був і є особою з сумнівною репутацією, і що його натуралізація створила і продовжує створювати величезний ризик поганої репутації для Республіки Кіпр".
Кіпр нагадує, що у 2021 році Державний департамент США заборонив Коломойському в'їзд до Штатів через звинувачення в корупції.
Окрім Коломойського, Рада міністрів 4 вересня вирішила позбавити кіпрського громадянства ще сімох людей: інвестора з Єгипту Мохамеда Абдельрахмана Мохамеда Салема та його дружину та дитину, а також інвестора з РФ Максима Захарченка, його дружину та двох дітей.
Ще восени 2014 року, будучи головою Дніпропетровської облдержадміністрації, олігарх зізнався, що має громадянство трьох країн – України, Ізраїлю й Кіпру. Про це Ігор Коломойський заявив журналісту програми Радіо Свобода «Схеми» Сергію Андрушку.
На запитання, паспорти яких країн той має, Коломойський відповів: «Окрім українського? Ізраїльський і кіпрський є».
На уточнення, наскільки це відповідає українському законодавству, олігарх відповів: «У Конституції написано, що заборонено подвійне громадянство. А потрійне – не заборонено».
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...