Влада Кіпру позбавила громадянства вісьмох людей, серед яких - український бізнесмен Ігор Коломойський, якому надали натуралізацію за значні інвестиції в острівну країну. Про рішення уряду у суботу, 14 вересня, повідомила кіпрська газета Philenews, передають Патріоти України.
Зазначається, що Коломойський мав громадянство Кіпру з 2010 року. Також з 1995 року в нього є ізраїльське громадянство.
Коломойському видали так званий "золотий паспорт" Кіпру за програмою "громадянство в обмін на інвестиції в економіку країни". Однак, як зазначає Philenews, він не згадав у своїй заяві про натуралізацію про справу про ухилення від сплати податків у Росії, яку проти нього відкрили у 2008-му.
У рішенні Кабінету міністрів Кіпру зазначається, що як до, так і після натуралізації Коломойський "був і є особою з сумнівною репутацією, і що його натуралізація створила і продовжує створювати величезний ризик поганої репутації для Республіки Кіпр".
Кіпр нагадує, що у 2021 році Державний департамент США заборонив Коломойському в'їзд до Штатів через звинувачення в корупції.
Окрім Коломойського, Рада міністрів 4 вересня вирішила позбавити кіпрського громадянства ще сімох людей: інвестора з Єгипту Мохамеда Абдельрахмана Мохамеда Салема та його дружину та дитину, а також інвестора з РФ Максима Захарченка, його дружину та двох дітей.
Ще восени 2014 року, будучи головою Дніпропетровської облдержадміністрації, олігарх зізнався, що має громадянство трьох країн – України, Ізраїлю й Кіпру. Про це Ігор Коломойський заявив журналісту програми Радіо Свобода «Схеми» Сергію Андрушку.
На запитання, паспорти яких країн той має, Коломойський відповів: «Окрім українського? Ізраїльський і кіпрський є».
На уточнення, наскільки це відповідає українському законодавству, олігарх відповів: «У Конституції написано, що заборонено подвійне громадянство. А потрійне – не заборонено».
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...