У війні проти України на боці РФ беруть участь найманці щонайменше з 48 країн, хоча російський диктатор Володимир Путін заперечував необхідність іноземних військових. Найбільше серед них – громадян Непалу, також Москва активно вербує вихідців з Африки та Близького Сходу. Крім того, серед тих, хто воює за армію РФ, є громадяни Європейського Союзу, Великобританії та навіть США. Про це пише видання "Важные истории", яке ідентифікувало 1500 іноземних найманців країни-агресора завдяки витоку даних мерії Москви, передають Патріоти України.
Як йдеться у статті, Путін раніше заявляв, що в РФ "немає такої необхідності – запрошувати для бойових дій людей зі сторони".Однак лише з квітня 2023 року по травень 2024 року через пункт вербування в Москві в армію Росії могли набрати понад півтори тисячі іноземців. Найбільше найманців РФ вирушили на війну проти України з Непалу – московський пункт вербування відвідали щонайменше 603 такі іноземці.
Наприкінці 2023 року влада Непалу попросила РФ не набирати їхніх громадян до армії, але вербування продовжилосяРосія не повідомляє родичам непальців про їхню долю, і в березні 2025 року сім'ї загиблих і найманців, які зникли безвісти, приїхали до Москви вимагати компенсацій, зазначають "Важные истории".
Крім того, у складі ЗС РФ проти України воюють десятки громадян Євросоюзу, а 2024 року було завербовано щонайменше двох громадян США. Також за Росію їдуть воювати громадяни Великої Британії, Франції, Бельгії, Італії та Австрії.
Так, у лютому 2024 року на пункт вербування прийшов 21-річний громадянин Франції Жан Клеман. Його мати, соціологиня Елен Клеман-Пітіо, регулярно відвідує ефіри кремлівського телеканалу RT і виступала на одній конференції із пропагандистом Олександром Дугіним.
Також на війну проти України активно вербуються вихідці з країн Близького Сходу: Єгипту, Ірану, Іраку, Лівії, Сирії, Туреччини, Алжиру та інших країн.Зокрема, контракт із ЗС Росії підписав 26-річний громадянин Сирії Омаран Хадак, який утік до РФ, щоб не служити в армії Башара Асада.
Ще одне джерело для вербування – неблагополучні країни Африки, йдеться в матеріалі. Ідеться про такі країни, як Гана, Камерун та Сенегал. 25-річний Джозеф Дезаїр Покам прилетів із Камеруну на саміт "Росія – Африка" під гаслом "За мир, безпеку та розвиток", а потім вирушив до пункту вербування.
Крім того, через один лише пункт відбору в Москві за рік з невеликим пройшло як мінімум 523 особи з країн колишнього СРСР.Більшість – вихідці з Таджикистану, Узбекистану, Білорусі, Киргизстану та Казахстану. Деякі прилетіли до Росії з рідних країн того ж дня або за день до появи в пункті відбору, проте більшість з тих, кому доступні дані про перетин кордону, прожили в Росії більше місяця (82%), а часто й більше року (36%), пишуть "Важные истории"
Українська влада стурбована тим, що президент США Дональд Трамп може вже вдруге припинити військову допомогу Україні, передають Патріоти України з посиланням на The Wall Street Journal. Неназвані українські чиновники висловили в коментарі виданню свою...
Адміністрація президента США Дональда Трампа вирішила скоротити і призупинити фінансування низки урядових агентств і програм, зокрема на захист України від російських кібератак. Про це повідомляє Bloomberg, передають Патріоти України. Впродовж останніх...