"Це фундаментальне правило": Експерт розповів, як можна було уникнути війни в Україні - і мова не лише про ядерну зброю

Україна не могла не віддати свою ядерну зброю, заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник. В інтервʼю "24 каналу" він пояснив, чи можна було уникнути війни в Україні, передають Патріоти України.

"Можна. Перший момент. Тут я розвію міф, що ми, мовляв, здали ядерну зброю, а якби цього не зробили, то все було б добре. Ми не могли її не здати. Чому? Тому що в нас в основному була стратегічна зброя ядерного призначення. Ракети Р-36М стояли в шахтах, так звана Житомирська ракетна армія, і були чітко направлені на США", – наголосив він.

За його словами, балістична стратегічна ядерна ракета, яка виходить із тулуба шахти, не може полетіти в інший бік. Цю важку велику ракету розвернути у бік Росії було неможливо.

"Якщо тримати саму ракету ми ще могли, то найскладніше – це утримання ядерної боєголовки. Там надскладний механізм запуску. Його треба постійно обслуговувати. Це дуже складна інженерна технологія. Все, що обслуговує ядерні боєголовки, було сконцентровано в Росії. Чому я з цього почав? Бо дуже багато спекуляцій, що, мовляв, треба було наш третій арсенал світу залишати. Він не залишався", – пояснив він.

Проте в замін на віддану ядерну зброю ми не зуміли отримати реальних гарантій. За словами Черника, це "дуже прикро, але ми про це маємо говорити".

"Я дуже не люблю росіян як явище, але свого ворога треба знати, бо, як казав Сунь-цзи: "Знай ворога – знай себе". Це фундаментальне правило його воєнної філософії. Я дуже ретельно, вже понад 30 років, займаюся інтелектуальним експертуванням нашого одвічного ворога. У них є такий історик Василь Осипович Ключевський, який "чорним по білому" написав ще в кінці ХІХ століття, що Росія є загрозою Україні, а Україна – загроза Росії. Залишиться хтось один. У нього є геніальний вислів на цей випадок: "Історія нічого не вчить, але нещадно карає за незасвоєння уроків". Ми не засвоїли фундаментальних уроків обороноздатності. Будьмо чесними, я сам це пережив молодим офіцером, коли бачив, як нищили наше військо, а найголовніше – наш менталітет", – говорить Черник.

Військовий експерт наголосив, що ми самі собі нав'язали ілюзію абсолютного пацифізму. Але, на його думку, пацифістами можуть бути тільки "дуже добре озброєні люди, які готові чинити опір".

В Україні чехи побудують патронний завод, а американці налагодять виробництво штурмових гвинтівок, - Шмигаль

вівторок, 16 липень 2024, 17:14

Україна та Чехія підписали угоди про спільне виробництво зброї. Про це під час спільної пресконференції з очільником чеського уряду Петером Фіалою розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, пише "Європейська Правда", інформують Патріоти України. ...

Міноборони Росії оголосило винагороду за перший знищений F-16 України

вівторок, 16 липень 2024, 16:59

Солдатам Збройних сил Російської Федерації, які першими знищать американський винищувач F-16 або F-15, обіцяють заплатити 15 мільйонів рублів. Про це повідомило російське міністерство оборони, зазначають Патріоти України. . Про намір виплатити цю суму...