У Кіровоградській області до 15 років позбавлення волі засудили пенсіонера, який від жовтня 2022 року до березня 2023 року здавав російським окупантам позиції захисників України та рух військової техніки. Його затримала СБУ під час знімання Льотної академії Національного авіаційного університету та прилеглого аеропорту в Кропивницькому. Про це йдеться у вироку Кіровського районного суду міста Кіровограда, передають Патріоти України.
За даними суду, чоловік у жовтні 2022 року через Telegram отримав пропозицію щодо співпраці з російськими окупантами. Він одразу погодився на пропозицію та почав надсилати координати конкретних місць дислокації військової техніки, об`єкти критичної інфраструктури на території міста Кропивницького та Кропивницького району Кіровоградської області.
Він передавав окупантам координати залізничних вокзалів, місця дислокації ЗСУ та Нацгвардії, військові частини, військові заводи. Також зрадник фіксував пересування військової техніки на території Кіровоградщини. Наприкінці березня росіяни доручили своєму агенту зняти їм на відео Льотну академію Національного авіаційного університету та прилеглого аеропорту в Кропивницькому. Там пенсіонера затримала СБУ.
На суді чоловік заявив, що він дійсно передавав росіянам дані про військову техніку та ЗСУ. Проте "передавав таку інформацію із запізненням в часі, а деяку інформацію вигадував, задля отримання грошових коштів". А тому він вважав, що не вчиняв державну зраду. Підозрюваний був переконаний, що знімання військових частин, залізничних вокзалів та місць дислокації Сил оборони - це не злочин, бо "це бачать усі містяни". За це росіяни заплатили йому 10-12 тис. грн.
Підозрюваний додав, що згодом окупанти попросили його підшукати для них ще одного агента і той запропонував своєму сусіду зрадити Україну, проте той відмовився.
На суді сусід підозрюваного підтвердив, що чоловік пропонував йому шпигувати на користь РФ, проте той відмовився. "В подальшому, оскільки його дружина працює прибиральницею на залізничній станції "Цибулеве" в селі Михайлівка Кропивницького району Кіровоградської області та він часто їй допомагає, сусід цікавився в нього про те, які саме потяги ходять через вказану залізничну станцію та їх кількість. В кінці розмови сказав, що вразі повідомлення останнім про цю розмову до СБУ, він цю розмову заперечуватиме", - йдеться у показах свідка.
Слідство також передало суду переписку між окупантом та підозрюваним, у якій пенсіонер детально розповідав про місця дислокації військових та пересування військової техніки. Також він знімав фото та відео для окупантів. Крім того слідчі вилучили його банківську картку, в якій встановили, звідки він отримував гроші.
Виявилось, що росіяни платили пенсіонеру від 2 до 3 тисяч гривень за інформацію про військову техніку або місця дислокації ЗСУ. Загалом за пів року чоловік "заробив" трохи більше 35 тисяч гривень.
Суд визнав чоловіка винним за ч. 2 ст. 111 КК України - державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, та засудив до 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...